MŚ w piłce ręcznej 2021: Francja - Szwajcaria. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

Czas na ostatnią kolejkę pierwszej fazy grupowej MŚ w piłce ręcznej 2021. W poniedziałek zapadną rozstrzygnięcia w grupach E, F, G oraz H. Bardzo ciekawie powinno być w pierwszej z nich, w której pewna awansu Francja zagra z wciąż walczącą o promocję Szwajcarią. Relacja i wynik na żywo od 18:00.

Szwajcarów na mistrzostwach świata miało w ogóle nie być, ale ze względu na dużą liczbę zakażeń koronawirusem w ekipie USA, Helweci zastąpili Amerykanów na egipskim turnieju. Co prawda mieli za sobą mecze eliminacji ME, ale do mundialu przystąpili z marszu. Mimo to w pierwszym spotkaniu ograli trzema bramkami Austrię, a najwięcej bramek dla zwycięzców rzucił doświadczony Andy Schmid. W drugiej kolejce z Norwegią tak różowo już nie było, a ekipa ze Skandynawii wygrała 31:25.

 

ZOBACZ TAKŻE: Terminarz MŚ w piłce ręcznej 2021. Kiedy grają Polacy?

 

Z każdej z grup do kolejnej fazy awansują po trzy drużyny, dlatego Helweci są bardzo blisko promocji do drugiej rundy. Mogą nawet przegrać z Francuzami, pod warunkiem, że Austria nie pokona wysoko Norwegii, co wydaje się mało prawdopodobne. Z kolei reprezentacja Francji ma już bilet do drugiej rundy, ale z pewnością będzie chciała dopisać kolejne dwa punkty do dorobku, który będzie miała przed rozpoczęciem kolejnej fazy.

 

Trójkolorowi rozpoczęli MŚ w piłce ręcznej od prestiżowej wygranej z Norwegią 28:24. Do triumfu poprowadził ich zdobywca 9 bramek - Kentin Mahe. W drugim meczu z Austrią Mahe nie musiał już kontynuować indywidualnych popisów, a trafienia rozłożyły się pomiędzy aż 12 zawodników. Najwięcej - po 4 gole - rzucili skrzydłowi Michael Guigou oraz Hugo Descat.

 

Spotkanie Francja - Szwajcaria odbędzie się w 6th of October Sports Hall. Poprowadzą je Argentyńczycy Julian Grillo i Sebastián Lenci. Relacja i wynik na żywo od 18:00.

 

ZOBACZ TEŻ - WYNIKI I TABELE MŚ W PIŁCE RĘCZNEJ 2021

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie