O krok od tragedii! Chcieli potrenować na lodzie, o mało nie zatonęli

Żużel
O krok od tragedii! Chcieli potrenować na lodzie, o mało nie zatonęli
fot. SpeedwayA-Z.cz/Facebook
Do niebezpiecznie wyglądających scen doszło w Czechach, gdzie grupa zapaleńców postanowiła pościgać się na lodowej odmianie żużla.

Do niebezpiecznie wyglądających scen doszło w Czechach, gdzie grupa zapaleńców postanowiła pościgać się na lodowej odmianie żużla. Trening na naturalnej tafli o mało nie skończył się tragedią. W trakcie prac przygotowawczych pękł bowiem lód, a samochód z kierowcą znaleźli się pod wodą.

Ice Speedway to lodowa odmiana żużla, która jest bardzo popularna w takich krajach jak Rosja czy Polska. Tradycje są także widoczne w Czechach. O ile dwie pierwsze nacje praktykują "arktyczny sport" na sztucznych lodowiskach, to nasi południowi sąsiedzi mają tradycje trenowania na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

 

Zobacz także: Kolejne mandaty dla kibiców skoków narciarskich w Zakopanem

 

W Chocenicach, podobnie jak w naszym kraju, nadeszły poważne mrozy. Grupa zawodników postanowiła skorzystać z okazji i potrenować na zamarzniętej wodzie. W trakcie przygotowań i ostatnich szlifów, lód jednak pękł, a znajdujący się na nim samochód zaczął tonąć.

 

Na szczęście udało się wyjść z opresji, a na poniższej fotografii można zauważyć, że wszyscy wyszli z tego niebezpiecznego zdarzenia cało. Trening jednak nie doszedł do skutku.

 

POSLEDNÍ LEDOVÉ KOLO SE STALO V CHOCENICÍCH OSUDNÝM Chocenice, Zhůř – 17. ledna Příchod mrazů tento týden vítali čeští...

Opublikowany przez SpeedwayA-Z.cz Niedziela, 17 stycznia 2021
KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie