TAURON Liga: Pewna wygrana DPD Legionovii Legionowo. Beniaminek bez szans

Amerykańska środkowa Shelly Stafford została wybrana MVP spotkania.

DPD Legionovia Legionowo pewnie wygrała z Jokerem Świecie 3:0 (25:11, 25:17, 25:20) w wyjazdowym meczu 16. kolejki TAURON Ligi. Tym samym przyjezdne udanie powróciły do rywalizacji po niemal miesięcznej przerwie. Zawodniczką meczu została amerykańska środkowa Shelly Stafford.

Beniaminek TAURON Ligi do rywalizacji z DPD Legionovią Legionowo przystępował w dobrych humorach po zwycięstwie w ostatniej kolejce nad Energą MKS Kalisz. Z kolei zespół spod Warszawy miał za sobą długą przerwę w rozgrywkach. Po raz ostatni siatkarki Alessandro Chiappiniego na parkiet wyszły niemal miesiąc temu. 19 grudnia przegrały z Grotem Budowlanymi Łódź.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla przyjezdnych, które już początku meczu wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Ich przewaga w premierowym secie była widoczna gołym okiem. Legionowianki zdeklasowały Jokera Świecie, wygrywając 25:11.

Po zmianie stron ekipa Wojciecha Kurczyńskiego wzięła sobie do serca porażkę w pierwszej partii. W pewnym momencie prowadziła już 12:10 po błędzie Olivii Różański. Zawodniczki beniaminka nie utrzymały jednak przewagi, przegrywając seta do 17 po dotknięciu siatki przez Wiktorię Kowalską.

Trzecia odsłona podobnie jak dwie pierwsze należała do drużyny przyjezdnej. Podopieczne Chiappiniego grały skuteczniej i popełniały mniej błędów przy siatce. Ostatecznie skuteczny atak Shelly Stafford zakończył zmagania w Świeciu. Chwilę później amerykańska środkowa została wybrana MVP spotkania.

Dzięki triumfowi zespół spod Warszawy ma na koncie już 23 punkty, dzięki czemu awansował na siódme miejsce w tabeli. Przedostatni jest natomiast Joker, który do tej pory zgromadził dziesięć "oczek".

Joker Świecie - DPD Legionovia Legionowo 0:3 (11:25, 17:25, 20:25)

Joker Świecie: Natalia Skrzypkowska, Magdalena Jurczyk, Joanna Sikorska, Adrianna Kukulska, Paulina Brzoska, Katarzyna Wenerska - Agata Nowak (libero) - Wiktoria Kowalska, Oliwia Urban, Katarzyna Urbanowicz, Katarzyna Marcyniuk

DPD Legionovia Legionowo: Olivia Różański, Paulina Majkowska, Alicja Grabka, Jessica Rivero Marin, Shelly Stafford, Julie Oliveira Souza - Izabela Lemańczyk (libero) - Klaudia Kulig (libero), Zana Zdovc Sporer