TAURON Liga: Zwycięstwo Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Nieudane pożegnanie Weroniki Centki

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz wygrały z Energą MKS Kalisz 3:0.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz zwyciężyły 3:0 (25:16, 25:19,25:23) z Energą MKS w 16. kolejce TAURON Ligi. Tym samym siatkarki Piotra Mateli zrewanżowały się za porażkę w Kaliszu. Statuetkę MVP meczu otrzymała rozgrywająca gospodyń Magdalena Mazurek. Po tym meczu z zespołem przyjezdnych pożegnała się środkowa Weronika Centka.

Poniedziałkowe spotkanie było bardzo ważne dla układu tabeli przed fazą play-off. Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przed 16. kolejką TAURON Ligi miały na koncie 15 punktów i zajmowały siódmą lokatę. Z kolei Energa MKS Kalisz przed poniedziałkowym meczem była na dziewiątym miejscu, gromadząc w ligowej tabeli 23 punkty.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które w pierwszym secie zdeklasowały siatkarki z Kalisza, wygrywając do 16. W kolejnej partii wciąż przeważały zawodniczki Piotra Mateli. Co prawda, nie dominowały tak jak w inauguracyjnej odsłonie, ale ostatecznie zwyciężyły 25:19.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. W końcowej fazie lepiej zaprezentowały się po raz kolejny bydgoszczanki. Przy stanie 24:23 dla Polskich Przetworów Pałacu atakiem popisała się Regiane Bidias. Dzięki skutecznej akcji brazylijskiej zawodniczki - gospodynie wygrały 3:0 i zrewanżowały się za porażkę w Kaliszu. MVP spotkania została Magdalena Mazurek.

Triumf w trzech setach oznacza, że podopieczne Mateli umocniły się na dziewiątej pozycji w tabeli. Energa MKS Kalisz, z którą po tym meczu pożegnała się Weronika Centka pozostała na siódmym miejscu.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Regiane Bidias, Magdalena Hawryła, Alexandra Dascalu, Ewelina Żurowska, Marta Ziółkowska, Magdalena Mazurek - Monika Jagła (libero) - Emilia Mucha

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak, Zuzanna Szperlak, Weronika Centka, Monika Gałkowska, Aleksandra Gromadowska, Monika Ptak - Justyna Łysiak (libero) - Karolina Bednarek, Sylwia Kucharska, Julia Papszun