Trzy walki o pasy na bokserskiej gali w Londynie z udziałem Krzysztofa Głowackiego

Sporty walki
Trzy walki o pasy na bokserskiej gali w Londynie z udziałem Krzysztofa Głowackiego
fot. PAP
Trzy walki o pasy mistrzowskie odbędą się 20 marca w Londynie na gali z udziałem Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO).

Trzy walki o pasy mistrzowskie odbędą się 20 marca w Londynie na gali z udziałem Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) – poinformował jej organizator, grupa Matchroom Boxing Eddiego Hearna.

Głowacki stanie do pojedynku o wakujący tytuł czempiona WBO wagi junior ciężkiej, a jego rywalem będzie Lawrence Okolie (15-0, 12 KO). Do ich konfrontacji miało dojść w grudniu (wcześniej data była kilka razy zmieniana z powodu pandemii), ale zakażenie koronawirusem Głowackiego sprawiło, że zastąpił go Nikodem Jeżewski (19-1-1, 9 KO). W walce, która ostatecznie była eliminatorem, Okolie wygrał w drugiej rundzie z Jeżewskim i teraz zmierzy się z kolejnym polskim pięściarzem.

 

Zobacz także: Ewelina Pękalska: Tytuł mistrzyni Europy spełnieniem jednego z marzeń

 

Na gali w Londynie dojdzie też do starcia o mistrzostwo globu WBC wagi superlekkiej Brytyjki Chantelle Cameron (13-0, 7 KO) z portorykańską pretendentką Melissą Hernandez (23-7-3, 7 KO).

 

Z kolei o trofeum Wspólnoty Brytyjskiej w kategorii junior ciężkiej powalczą Chris Billam-Smith (11-1, 10 KO) i Deion Jumah (13-0, 7 KO).

Wśród profesjonalistów zadebiutuje Solomon Dacres, sparingpartner jednej z gwiazd wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO), czempiona WBA, WBO, IBF.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie