Brazylijska siatkarka "utknęła" w Polsce. Miała zagrać w Chemiku, wzmocni Radomkę

Siatkówka
Brazylijska siatkarka "utknęła" w Polsce. Miała zagrać w Chemiku, wzmocni Radomkę
fot. Chemik Police
Samara Rodrigues de Almeida.

Samara Rodrigues de Almeida dołączyła do drużyny E.Leclerc Moya Radomka Radom. Brazylijska przyjmująca miała reprezentować barwy Grupy Azoty Chemika Police, zagrała nawet w meczu o Superpuchar PLS, nie przeszła jednak testów medycznych w tamtym klubie.

Samara Rodrigues de Almeida ma na swoim koncie między innymi mistrzostwa Francji, Rumunii, czy Brazylii. Urodziła się 16 lipca 1992 roku. Mierzy 185 centymetrów. W poprzednich latach występowała w ośmiu klubach, między innymi w Bergamo, Cannes, Barueri oraz lidze brazylijskiej.

 

Przyjmująca ma bogaty dorobek medalowy. W 2019 roku zdobyła mistrzostwo Francji, rok wcześniej mistrzostwo Szwajcarii, w 2017 roku mistrzostwo Rumunii, a w 2012 mistrzostwo Brazylii. Wywalczyła również Superpuchar i Puchar Szwajcarii, Puchar Rumunii oraz srebrne i brązowe krążki Mistrzostw Brazylii. Jako juniorka i kadetka występowała w reprezentacji Brazylii. Teraz wzmocni ekipę prowadzoną przez trenera Riccardo Marchesiego.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez E.LECLERC MOYA Radomka Radom (@eleclercmoyaradomkaradom)

 

W grudniu współpracą z tą siatkarką była zainteresowana Grupa Azoty Chemik Police. Rodrigues zagrała 16 grudnia w Lublinie w meczu o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki z Grot Budowlanymi Łódź (1:3). Kilka dni później klub z Polic poinformował jednak, że zawodniczka nie przeszła testów medycznych i nie dołączy do drużyny mistrzyń Polski.

 

Zobacz także: Samara Rodrigues de Almeida nie zagra w Grupie Azoty Chemiku Police

 

Po rozwiązaniu kontraktu z Grupą Azoty Chemikiem Police Samara, która z powodu sytuacji na świecie utknęła w Polsce, skorzystała z naszej oraz naszych brazylijskich zawodniczek gościnności i została w Radomiu. Miała plan, żeby wrócić do Włoch i tam szukać klubu, ale została u nas i dołączyła do zespołu na treningi. Zrobiła bardzo dobre wrażenie i jej forma wskazywała na to, że może przydać się w drużynie. Przed nami coraz więcej spotkań, ważnych spotkań – Puchar Polski, zbliża się faza play-off, więc każda zawodniczka grająca na tym poziomie może nam się przydać. Uprzedzając pytania o stan zdrowia zawodniczki, dodam tylko, że jesteśmy wszystkiego świadomi i gdyby cokolwiek się wydarzyło mamy w kontrakcie odpowiednie, zabezpieczające nas zapisy. Na dzień dzisiejszy Samara na treningach prezentuje się bardzo dobrze i nie widać po niej żadnych problemów zdrowotnych – powiedział dyrektor klubu z Radomia Łukasz Kruk.

RM, Polsat Sport, radomka.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze