Drzyzga skrytykował trenera Bednorza! "Zachował się jak słoń w składzie porcelany"

Siatkówka
Drzyzga skrytykował trenera Bednorza! "Zachował się jak słoń w składzie porcelany"
fot. Cyfrasport
Władimir Alekno w ostrych słowach wypowiedział się o Bartoszu Bednorzu. Zdaniem Wojciecha Drzyzgi było to co najmniej nietaktowne zachowanie.

Ostatnie tygodnie nie są udane dla siatkarzy Zenitu Kazań. Przegrali pięć z sześciu kolejnych spotkań, co nie zdarzyło im się od 2008 roku. Trener Władimir Alekno winą za złą grę zespołu obarczył Bartosza Bednorza. Legendarny szkoleniowiec powiedział, że Polak gra obrzydliwie. Zdaniem Wojciecha Drzyzgi szkoleniowiec zachował się co najmniej niestosownie.

Zła passa ekipy z Kazania rozpoczęła się tuż po turnieju Ligi Mistrzów w Berlinie. Wtedy głośno zrobiło się na temat Earvina N'Gapetha, który samowolnie opuścił drużynę i nie wrócił z nią do Rosji. Co ciekawe Francuz nie został publicznie skarcony przez Aleknę.

 

Zenit przegrał pięć z sześciu ostatnich spotkań, w tym 0:3 z Jugrą-Samołtor Niżniewartowsk, 2:3 z Zenitem Petersburg (w półfinale Pucharu Rosji), 1:3 z Lokomotiwem Nowosybirsk, 0:3 z Kuzbassem Kemerowo oraz 1:3 z Dinamem Moskwa. Po tym ostatnim spotkaniu Alekno wypowiedział się w ostrych słowach o grze Bednorza.

 

– Nic nie funkcjonuje, nikt nie pomaga Maksimowi Michajłowowi. Bednorz gra obrzydliwie. Nie wiem, co się z nim stało. Myślę, że potrzeba więcej mojej pracy z nim, bo z takim zawodnikiem niczego nie wygramy - powiedział.

 

ZOBACZ TAKŻE: Alekno ostro o Bednorzu! "Z takim zawodnikiem niczego nie wygramy!"

 

Wojciech Drzyzga jest oburzony zachowaniem trenera Zenitu. - Zachował się jak słoń w składzie porcelany. Nie przypominam sobie takiej opinii wypowiedzianej o swoim zawodniku poza gabinetem trenerskim czy sędziowskim - skomentował. - Nie słyszałem, żeby Alekno powiedział N'Gapethowi, że ciągnie jego zespół na dno. Nasz chłopak dowiedział się, że gra obrzydliwie i że z takim Polakiem nie da się nic ugrać - dodał.

 

Jerzy Mielewski był zdziwiony całą sytuacją. - Rozmawiałem z Bartkiem przed świętami i on mówił, że współpraca z trenerem układa się znakomicie. Szkoleniowiec miał nawet mówić Bartkowi, że jest mu bardzo potrzebny w obliczu problemów z N'Gapethem. Wszystko wywróciło się o 180 stopni. Wiemy jednak, jaka jest tam mentalność. Dobrze zarabiający obcokrajowiec ma ciągnąć zespół do kolejnych zwycięstw - powiedział dziennikarz Polsatu Sport.

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia [TUTAJ].

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze