Górnik Zabrze lepszy od AS Trencin w meczu sparingowym

W sparingu z AS Trencin Bartosz Nowak strzelił dwa gole

Górnik Zabrze, piąta obecnie drużyna piłkarskiej PKO Ekstraklasy, pokonał występujący w słowackiej elicie AS Trencin 4:1 (1:1) w sparingu rozegranym w Żylinie. Podopieczni trenera Marcina Brosza przegrywali od 4. minuty, ale później gole strzelili Daniel Ściślak z rzutu karnego, Krzysztof Kubica i dwukrotnie Bartosz Nowak.

Górnik co prawda szybko stracił gola, po uderzeniu z linii pola karnego, ale potrafił odwrócić losy spotkania. Z rzutu karnego, po faulu na Kacprze Michalskim Ściślak wyrównał w 43. minucie. Cztery minuty po przerwie w dużym zamieszaniu przed bramką Słowaków z bliska głową piłkę do bramki wepchnął Kubica. Nowak na zdobycie swoich bramek potrzebował dziesięciu minut. Kwadrans przed końcem meczu popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego zza pola karnego, później wykorzystał nieporozumienie defensywy z bramkarzem Trencina i „wjechał” z piłką do bramki.

Trener Brosz musiał poważnie skorygować zimowe przygotowania. 9 stycznia Górnik miał rozegrać w Austrii mecz kontrolny z tamtejszym Red Bull Salzburg, a bezpośrednio potem rozpocząć zgrupowanie na Cyprze, gdzie jednym ze sparingpartnerów miał być mistrz Serbii Crvena Zvezda Belgrad. Stwierdzone tuż przed wyjazdem do Salzburga przypadki zakażeń koronawirusem w zabrzańskiej ekipie wymusiły jednak zmianę planów. Piłkarze zostali w Zabrzu, trenują m.in. a hali MOSiR, która ma pełnowymiarowe boisko ze sztuczną trawą. Ten wariant był korzystny z uwagi na siarczyste mrozy. W planach zabrzan jest jeszcze jeden mecz kontrolny, który powinien się odbyć w weekend.

Z AS Trencin Górnik rywalizował w eliminacjach Ligi Europy w 2018 (0:1 u siebie i 1:4 na wyjeździe), a rok temu w sparingu rozegranym na Cyprze ekipa trenera Brosza wygrała 3:1.

Górnik zajmuje obecnie piąte miejsce w PKO Ekstraklasie, a AS Trencin to dziewiąta drużyna słowackiej ligi.