Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Nijat Rachimow oskarżony o doping

Inne
Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Nijat Rachimow oskarżony o doping
fot. PAP
Nie jest jasne, czy zarzuty dotyczące Rachimowa obejmują igrzyska w Rio.

Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów reprezentant Kazachstanu Nijat Rachimow został oskarżony o zamianę próbek moczu podczas kontroli antydopingowej. Może zostać pozbawiony złotego medalu wywalczonego w Rio de Janeiro (2016).

Międzynarodowa Agencja Badań (ITA) poinformowała, że o „naruszenie przepisów antydopingowych” oskarżeni są Rachimow i były mistrz Europy Rumun Dumitru Captari. Obaj zostali tymczasowo zawieszeni. Odnosili sukcesy w tej samej kategorii – 77 kg.

 

Nie jest jasne, czy zarzuty dotyczące Rachimowa obejmują igrzyska w Rio. Za doping był już wcześniej zdyskwalifikowany, a na pomost wrócił w 2015 roku i wywalczył wtedy mistrzostwo świata w Houston. W przypadku Captari chodzi o "naruszenia, które miały miejsce przez pewien okres 2016 roku”.

 

W trakcie igrzysk w Rio de Janeiro pochodzący z Azerbejdżanu Rachimow uzyskał w dwuboju 379 kg. Drugie miejsce zajął Chińczyk Lu Xiaojun – również 379, a trzecie Egipcjanin Mohamed Ihab Youssef – 361. Captari uplasował się na 14. pozycji.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze