MŚ w piłce ręcznej 2021: Hiszpania - Tunezja. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

W meczu trzeciej kolejki rundy wstępnej mistrzostw świata w piłce ręcznej 2021 przewodząca "polskiej grupie" Hiszpania zagra z ostatnią w tabeli Tunezją. W przypadku zwycięstwa drużyny z Półwyspu Iberyjskiego lub remisu, Biało-Czerwoni będą mieli zapewniony awans do kolejnej fazy grupowej. Relacja i wynik na żywo meczu Hiszpania - Tunezja na Polsatsport.pl.

Po dwóch dotychczasowych kolejkach sytuacja w grupie B prezentuje się następująco - Hiszpanie po zwycięstwie nad Polakami (27:26) i remisie z Brazylią (29:29), z dorobkiem trzech punktów przewodzą tabeli. Drugie miejsce zajmuje Polska (dwa punkty dzięki wygranej 30:28 na inaugurację z Tunezją). Trzeci, również z dorobkiem dwóch punktów, ale gorszym bilansem bramkowym od Polaków, są Brazylijczycy (wspomniany remis z Hiszpanami, a do tego podział punktów z Tunezyjczykami). Z kolei Tunezyjczycy zamykają tabelę po porażce z Biało-Czerwonymi i remisie z "Canarinhos".

 

MŚ w piłce ręcznej 2021: Dramatyczny finisz meczu Tunezja - Brazylia! Remis po weryfikacji wideo!

 

Awans do kolejnej fazy grupowej wywalczą trzy pierwsze drużyny tabeli, natomiast ostatni wezmą udział w rundzie przegranych, w której powalczą o Puchar Prezydenta. O kolejności w tabeli, w przypadku równej liczby punktów, zdecyduje kolejno wynik bezpośredniego spotkania, różnica bramek w bezpośrednich meczach, liczba bramek zdobytych w bezpośrednich spotkaniach, a w ostateczności ogólny bilans bramkowy uzyskany w fazie grupowej.

 

Polacy mogą być już pewni awansu przed przystąpieniem do meczu z Brazylią. Jest tak dlatego, że spotkanie Hiszpanów z Tunezyjczykami rozpocznie się wcześniej, a konkretnie o godzinie 18.00, i w przypadku porażki tych drugich, utracą oni szansę na awans do kolejnej fazy. Wówczas Polacy mogliby nawet przegrać z Brazylią. Jeżeli jednak chcą być pewni udziału w kolejnej fazie grupowej, muszą przynajmniej zremisować ostatni mecz, który rozpocznie się o godzinie 20.00.

 

Czy Hiszpanie zrobią nam przysługę i rozstrzygną kwestię awansu Biało-Czerwonych przed ostatnim meczem grupy B?

 

Relacja i wynik na żywo meczu Hiszpania - Tunezja od godziny 18.00 na Polsatsport.pl.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze