MŚ w piłce ręcznej 2021: Polacy zdeklasowali Brazylijczyków w ostatnim meczu grupy B

Piłka ręczna
Adam Morawski został wybrany MVP meczu z Brazylią.

W ostatnim meczu grupy B pierwszej fazy mistrzostw świata 2021 w piłce ręcznej reprezentacja Polski bez problemu pokonała Brazylijczyków 33:23 (13:11) i przypieczętowała tym samym awans z drugiego miejsca do kolejnej fazy grupowej. Zawodnikiem meczu został po raz kolejny świetnie spisujący się w "biało-czerwonej" bramce Adam Morawski.

Pierwsza połowa zaczęła się od wzajemnego badania obu drużyn. Wystarczy powiedzieć, że pierwsza bramka została rzucona po upływie 6 minut, i na szczęście była to bramka dla Polski. Kilka pudeł z rzędu nieco zdeprymowało Brazylijczyków i długo nie mogli oni przełamać impasu, co poskutkowało tym, że w 10. minucie było 3:1 dla Polski.

W drugiej części pierwszej połowy Polacy nieco spuścili z tonu, czego wynikiem była utrata prowadzenia (z 8:5 do 8:9). Wielkie problemy z przedostaniem się pod bramkę rywali mieli nasi lewi rozgrywający - Tomasz Gębala i Szymon Sićko, za to wysoką skutecznością odznaczał się obrotowy Maciej Gębala. W pierwszej połowie zdobył cztery bramki i wypracował dwa rzuty karne. Ostatecznie na przerwę schodziliśmy z dwupunktowym prowadzeniem (13:11).

W drugiej odsłonie rozkręcaliśmy wraz z przebiegiem spotkania. Ładne trafienia zaliczył Maciej Majdziński, kolejne dorzucili z koła Patryk Walczak i Maciej Gębala, a Przemysław Krajewski wykorzystywał przejęcia i wrzucał piłkę do pustej bramki. Tymczasem Adamowi Morawskiemu po raz kolejny udało się "zaczarować" polską bramkę i konsekwentnie udaremniał próby "Canarinhos". Biało-Czerwoni grali jak z nut i bezlitośnie wykorzystywali fakt, że przeciwnicy postanowili w pewnej chwili zdjąć bramkarza. Ostatecznie w chwili zawycia końcowej syreny na tablicy wyników wyświetlało się 33:23.

Wszystkie spotkania w tej grupie odbywały sie w New Capital Sports Hall w Wedian, około 50 km od Kairu.

Polska - Brazylia 33:23 (13:11)

Polska: Adam Morawski, Piotr Wyszomirski - Michał Olejniczak 2, Przemysław Krajewski 2, Patryk Walczak 2, Szymon Sićko 6, Maciej Majdziński 4, Jan Czuwara 1, Maciej Pilitowski, Arkadiusz Moryto 6, Michał Daszek 1, Maciej Gębala 5, Rafał Przybylski 1, Dawid Dawydzik 1, Tomasz Gębala 2, Piotr Chrapkowski

Brazylia: Maik dos Santos, Rangel da Rosa - Fabio Chiuffa 3, Rogerio Moraes Ferreira 2, Rudolph Hackbarth, Haniel Langaro 4, Jose Luciano 2, Malburg, Leonardo Dutra, Arthur Malburg Patrianova 1, Thiago Ponciano, Gustavo Rodrigues 3, Joao da Silva, Henrique Teixeira 1, Vinicius Teixeira 2, Jose Toledo 3, Guilherme Torriani 2