MŚ w piłce ręcznej 2021: Znamy rywali Polaków w drugiej rundzie. Jest jedna potęga!

Piłka ręczna
MŚ w piłce ręcznej 2021: Znamy rywali Polaków w drugiej rundzie. Jest jedna potęga!
fot. PAP
Jednym z rywali Polaków w kolejnej rundzie MŚ ponownie będą Hiszpanie.

Reprezentacja Polski awansowała do drugiej rundy mistrzostw świata w piłce ręcznej. W kolejnej fazie trzy najlepsze drużyny grupy A - Hiszpania, Polska i Brazylia - zmierzą się z zespołami grupy B - Węgrami, Niemcami i Urugwajem.

Polacy zajęli w grupie A drugie miejsce zdobywając cztery punkty. W pierwszym meczu pokonali Tunezję, w drugim minimalnie ulegli aktualnym mistrzom Europy Hiszpanom, by awans przypieczętować zdecydowanym zwycięstwem nad Brazylią. W drugiej fazie mistrzostw, także grupowej, Biało-Czerwoni zagrają z Urugwajem, Węgrami i Niemcami. Do ćwierćfinału awansują dwie najlepsze reprezentacje.

 

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpanie nie dali szans Tunezyjczykom. Awans Polaków

 

Wynik spotkania podopiecznych trenera Patryka Rombla z Brazylijczykami był bardzo ważny w kontekście dalszej rywalizacji. Do drugiej rundy Polacy "zabiorą" bowiem dwa punkty. Hiszpanie mają o jeden więcej, bo oprócz zwycięstwa nad naszą reprezentacją, zalicz im się remis z Brazylią. Ekipa z Ameryki Południowej awansowała z jednym punktem. Zdobycz z rywalizacji z najsłabszą w grupie A Tunezją już się nie liczy. 

 

Drugą fazę grupową z najlepszym dorobkiem rozpoczną Węgrzy, którzy po zwycięstwach nad Niemcami i Urugwajem mają cztery punkty. Nasi zachodni awansowali z dwoma, a Urugwajczycy na razie są na końcu stawki z zerem na koncie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia MŚ w piłce ręcznej

 

Drużyny, które odpadły po pierwszej rundzie mistrzostw świata, będą rywalizować o miejsca 25-32. To rozgrywany na pocieszenie turniej o "Puchar Prezydenta".


Finał mistrzostw świata będzie rozegrany w Kairze 31 stycznia.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze