NHL: Trzecie z rzędu zwycięstwo Vegas Golden Knights

W meczu z Arizona Coyotes hokeiści Vegas Golden Knights musieli odrabiać straty

Hokeiści Vegas Golden Knights odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i z dorobkiem sześciu punktów prowadzą w tabeli Dywizji Zachodniej ligi NHL. W poniedziałek “Złoci Rycerze” wygrali u siebie z Arizona Coyotes 4:2.

Po 30 minutach zespół z Las Vegas przegrywał 0:2, a kontaktową bramkę w końcówce drugiej tercji zdobył Max Pacioretty. W ostatnim kwadransie bramkarza "Kojotów" pokonali Reilly Smith dwukrotnie i Chandler Stephenson.

- Mamy zespół weteranów, który wierzy w swoją umiejętność zwyciężania w lidze - przyznał trener triumfatorów Peter DeBoer.

Bardzo doświadczonych zawodników nie brakuje także w drużynie z Arizony. Jednym z nich jest Phil Kessel, który nie opuścił żadnego meczu od 2009 roku, co daje mu aż 847 kolejnych gier na lodowiskach NHL. W klasyfikacji wszech czasów, jeśli chodzi o aktywnych hokeistów, jest trzeci, a prowadzi Keith Yandle (866), przed Patrickiem Marleau (857).

„Złoci Rycerze” występują w rozgrywkach NHL od 2017 roku. Już w pierwszym sezonie dotarli do wielkiego finału rywalizacji o Puchar Stanleya, w którym ulegli Washington Capitals 1-4. Z kolei w edycji 2019/20, zakończonej z powodu pandemii koronawirusa dopiero we wrześniu, osiągnęli finał Konferencji Zachodniej.

Poza Golden Knights trzy wygrane na koncie mają liderzy Dywizji Północnej Toronto Maple Leafs. Rozegrali jednak cztery spotkania. W poniedziałek pokonali Winnipeg Jets 3:1. Dwa trafienia zanotował Mitchell Marner.

W innej poniedziałkowej potyczce Philadelphia Flyers przegrali z Buffalo Sabres 1:6. “Szable” odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie, a gole uzyskali m.in. Sam Reinhart i Curtis Lazar – po dwa.