Sofiane Oumiha dołącza do Queensberry Poland. Zadebiutuje w marcu

Sporty walki
Sofiane Oumiha dołącza do Queensberry Poland. Zadebiutuje w marcu
fot. Queensberry Poland

Supergwiazda boksu olimpijskiego, Francuz Sofiane Oumiha podpisał długoletni, zawodowy kontrakt z grupą Queensberry Promotions Franka Warrena. Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro 6 marca zadebiutuje w Polsce podczas gali grupy Queensberry Poland.

Pasmo pięściarskich sukcesów zaczęło się dla Oumihy w 2015 roku. Zdobył srebro na Igrzyskach Europejskich w Baku. W 2016 roku, podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, został wicemistrzem olimpijskim w wadze lekkiej. Przegrał z Brazylijczykiem Robsonem Conceicao. W drodze do finału wyeliminował m.in. Teofimo Lopeza, który w ubiegłym roku sensacyjnie zdetronizował Wasyla Łomaczenkę. Oumiha jest ostatnim zawodnikiem, z którym nowy mistrz przegrał.


Rok po igrzyskach, Francuz zdobył w Hamburgu mistrzostwo świata, pokonując w finale trzykrotnego czempiona globu, dwukrotnego medalistę olimpijskiego, Lazaro Alvareza. W 2019 roku w Mińsku Oumiha został wicemistrzem Igrzysk Europejskich w wadze lekko półśredniej.

 

Zobacz także: Królewska atmosfera i wygłupy Jackiewicza, czyli za kulisami gali Queensberry Polska


"Mamy nadzieję, że Sofiane jest w stanie dojść do mistrzowskich pojedynków bardzo szybko. Cieszę się, że zadebiutuje w Polsce w barwach grupy Queensberry Poland. To świetne miejsce, by wspaniale wystartować po wielkie sukcesy i to na antenie telewizji Polsat, która świetnie promuje boks." - podkreśla Francis Warren, syn słynnego Franka.

Grupa Queensberry Poland podpisała długoterminową umowę z Polsatem i zadebiutowała nad Wisłą w listopadzie, podczas gali na Zamku w Gniewie. Od początku współpraca zakładała promowanie największych talentów.


"Zawsze szukamy najgorętszych nazwisk, utalentowanych pięściarzy i Sofiane jest doskonałym przykładem. On przecież już jako zawodowiec wciąż może jechać na przełożone IO w Tokio a wiem, że marzy o złocie. Zobaczymy jednak, jak będzie się rozwijał i podejmiemy najlepsze dla niego decyzje. Trzeba pamiętać, że waga lekka to teraz najgorętsza kategoria w zawodowym boksie. Możemy iść śladem Wasyla Łomaczenki i bardzo szybko doprowadzić do mistrzowskiego pojedynku. Od dziś Sofiane będzie trenował i obracał się w towarzystwie wielkich nazwisk a jego talent i rzadki dar są gwarancją, że bardzo szybko zobaczymy go w rywalizacji z pięściarzami pokroju Devina Haneya. Nie wątpię też, że i Lopez pała żądzą rewanżu za Rio" - odpowiada podekscytowany Warren.

Oumiha nie mógł umknąć uwadze brytyjskiej grupie. Wygrywał z najlepszymi brytyjskimi amatorami: Lukiem McCormackiem, Joe Cordiną i Callumem Frenchem. Zadebiutuje jednak w Polsce.


"To ekscytujące przywitać taki talent właśnie w Polsce. Jego potencjał jest nieprzeliczalny i cieszę się, że właśnie on nam zaufał i dołączył do rodziny Queensberry. Jestem dumny, że w zawodowym boksie to właśnie polscy kibice zobaczą go jako pierwsi!" - powiedział z wielką radością Mariusz Krawczyński, współwłaściciel grupy Queensberry Poland, która ściśle współpracuje z rodziną Warrenów.


Poza Queensberry, Oumiha wspierany jest przez Premier Management Group z Nowego Jorku i Versus Sport Management ze Szwajcarii.


"Tacy zawodnicy nie pojawiają się często. W Queensberry nie mamy wątpliwości, że sukcesy z boksu olimpijskiego Oumiha szybko zamieni na mistrzowskie pasy w boksie zawodowym" - podsumowuje Warren.

Artur Łukaszewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze