Timi Zajc wraca do słoweńskiej kadry

Zimowe
Timi Zajc wraca do słoweńskiej kadry
fot. PAP/EPA
Timi Zajc wraca do rywalizacji już w najbliższy weekend w Lahti.

Timi Zajc, który z końcem roku 2020 wywołał w mediach społecznościowych aferę, w wyniku czego został odsunięty od słoweńskiej kadry skoczków, powraca do rywalizacji w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Lahti.

Po pierwszym dniu rozgrywanych w Letalnicy mistrzostw świata w lotach narciarskich, Timi Zajc zaatakował w mediach społecznościowych sztab szkoleniowy drużyny, obarczając jej członków odpowiedzialnością za niezadowalające wyniki sportowe. 

 

- Musimy z nimi pracować, bo inaczej zostaniemy wykluczeni z kadry. Wszyscy pragniemy medali, a ja od dwóch lat spisuję się coraz słabiej - napisał Zajc w swoich mediach społecznościowych.

 

W wyniku afery sprowokowanej przez Zajca pracę stracił trener Gorazd Bertoncelj. Sam zaś, mimo przeprosin, został upomniany przez słoweńską federację i odsunięty od kadry.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ważna wiadomość przed MŚ w Oberstdorfie! Niemcy musieli zmienić plany

 

Zajc nie zwolnił tempa, trenował w ciszy, realizując swój program, a wszystko po to, aby być gotów wrócić do rywalizacji w Pucharze Świata. Długo nie czekał. Jego powrót zbliża się wielkimi krokami. 

 

Portal siol.net poinformował, że Zajc może znów stanąć do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami świata w najbliższy weekend w Lahti. Słoweńcy wystąpią w takim samym składzie, jaki podczas ostatnich zawodów w Zakopanem, czyli Anze Lanisek, Peter Prevc, Domen Prevc, Cene Prevc, Tilen Bartol, Ziga Jelar i Bor Pavlovcic. 

 

20-letni Słoweniec za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdził swój powrót do Pucharu Świata.

 

"Trochę więcej treningu, a później powrót do rywalizacji" - napisał Zajc.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Timi Zajc (@timizajc)

 

Tydzień później, podczas zawodów w Willingen, dojdzie do przynajmniej jednej zmiany i do składu reprezentacji Słowenii powróci właśnie Zajc. Nie wiadomo jeszcze którego z zawodników może zastąpić.

 

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie