Australian Open: Kolejne przypadki koronawirusa wśród zawodników

Tenis
Australian Open: Kolejne przypadki koronawirusa wśród zawodników
fot. PAP/EPA
W Melbourne wprowadzono wyjątkowe środki ostrożności. Tenisiści zaczynają narzekać

Dwa kolejne przypadki zainfekowania koronawirusem wśród tenisistów przygotowujących się do wielkoszlemowego Australian Open odnotowano w środę - poinformowała minister policji stanu Wiktoria Lisa Neville. Dzień wcześniej także ujawniono dwa przypadki. Neville dodała, że trzeci przypadek zakażenia został wykryty w środę u osoby z obsługi.

W sumie już dziesięć osób związanych z "Wielkim Szlemem", w tym czterech graczy, miało pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

 

- Wszystkie osoby u których wykryto Covid-19 znalazły się na kwarantannie. I choć bardzo rygorystycznie przestrzegamy wszystkich zaleceń sanitarnych, to wiadomo, że nie ma możliwości, aby całkowicie wyeliminować potencjalne zakażenie - powiedział dyrektor turnieju Australian Open Craig Tiley.

 

Jak dodał, obecnie ponad 70 zawodników i ich sztaby przebywają na obserwacji w pokojach hotelowych, nikt nie trenuje.

 

- Problem pojawił się kilka dni temu, gdy pasażerowie trzech lotów czarterowych z uczestnikami turnieju i kibicami mieli pozytywny wynik badań przeprowadzonych bezpośrednio po przylocie - wyjaśnił Tiley.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dominika Cibulkova pomagała przy testach na Covid-19

 

Organizatorzy turnieju potwierdzili, że do Australii przyleci 17 lotami charterowymi ponad 1200 zawodników, trenerów i ludzi z obsługi imprezy. Wszyscy muszą przejść kwarantannę, której koszty szacuje się na 40 mln dolarów australijskich. Część ma pokryć rząd stanu Wiktoria, pozostałe organizator.

 

Nie wszystkim zawodnikom odpowiada konieczność przestrzegania norm sanitarnych. Wielu z nich wyraża z tego powodu niezadowolenie, a popiera ich lider światowego rankingu Novak Djokovic. Serb poprosił organizatorów m.in. o zmniejszenie liczby dni samoizolacji, zgodę na spotkania z trenerami, jeśli obie osoby mają negatywne wyniki testów, a także możliwość zamieszkania w prywatnych domach posiadających korty. Odpowiedź była jednak odmowna.

 

ZOBACZ TAKŻE: Naomi Osaka usunęła zdjęcie pokazujące trening. Środowisko jest wściekłe

 

Inni narzekają na warunki zakwaterowania podczas kwarantanny. Reprezentująca Kazachstan Julia Putincewa napisała na Twitterze o inwazji w jej pokoju... myszy. Narzekała także na to, że nie może otworzyć okien.

 

 

W Melbourne zagra troje polskich singlistów: Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak. Z rywalizacji wycofała się z powodu kontuzji kolana Magda Linette.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie