EBL: Enea Zastal BC Zielona Góra nie dał szans Enea Astorii Bydgoszcz

Enea Zastal BC Zielona Góra wygrał 20. raz w obecnym sezonie Energa Basket Ligi

Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Enea Astorię Bydgoszcz 104:76 (24:24, 22:13, 26:10, 32:29) w pierwszym meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi. Wyrównana była tylko pierwsza kwarta środowego spotkania, w kolejnych gospodarze w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Najskuteczniejszym graczem Zastalu był Geoffrey Groselle z 19 punktami, 16 zbiórkami i czterema asystami. W ekipie gości wyróżnił się Corey Sanders z 16 punktami, ośmioma asystami i trzema zbiórkami.

Początek spotkania był wyrównany, ze wskazaniem na gości, którzy po akcji Adriana Boguckiego mieli trzy punkty przewagi. Później zobaczyliśmy niezły fragment w wykonaniu Pauliusa Dambrauskasa, a odpowiadał na to wszystko Filip Put. Za odrabianie strat wziął się także Iffe Lundberg, ostatecznie trafienie Rolandsa Freimanisa sprawiło, że po 10 minutach był remis po 24.

Kolejna część meczu nie była już tak ofensywna, a Enea Zastal miał problemy przede wszystkim z rzutami z dystansu. Dopiero po chwili i trafieniu Łukasza Koszarka gospodarze uciekli na siedem punktów. Bogucki starał się walczyć pod koszami z Groselle’em, ale to Amerykanin ciągle był lepszy. Po trafieniu Lundberga pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:37.

Trzecią kwartę zespół trenera Żana Tabaka rozpoczął od niesamowitej serii 15:0, a goście całkowicie zatrzymali się w ofensywie, zupełnie nie radząc sobie z obroną rywali. Po trafieniu Marcela Ponitki przewaga wzrosła więc do 24 punktów. W 10 minut Enea Astoria zdobyła tylko 10 punktów, a m.in. dzięki "trójce" Krisa Richarda było 72:47 dla gospodarzy.

Sanders w kolejnej części meczu starał się nawiązać rywalizację, ale to było zdecydowanie za mało na silnych przeciwników. Kolejne trafienia Łukasza Koszarka i Groselle’a sprawiły, że różnica wynosiła już 33 punkty. Udało się ją nieco zmniejszyć, ale ostatecznie Enea Zastal zwyciężył zdecydowanie.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz 104:76 (24:24, 22:13, 26:10, 32:29)

Zastal Enea BC Zielona Góra: Rolands Freimanis 21, Geoffrey Groselle 19, Marcel Ponitka 13, Łukasz Koszarek 11, Gabriel Iffe Lundberg 10, Cecil Williams 10, Filip Put 10, Kris Richard 6, Kacper Traczyk 2, Janis Berzins 2, Kacper Porada 0, Nikodem Klocek 0.

Enea Astoria Bydgoszcz: Corey Jerrod Sanders 16, Zane Waterman 14, Michał Chyliński 12, Adrian Bogucki 10, Jakub Nizioł 8, Paulius Dambrauskas 5, Marcin Nowakowski 4, Tomislav Gabric 4, Michał Aleksandrowicz 3, Michał Krasuski 0.