Gol Roberta Lewandowskiego zapewnił zwycięstwo Bayernowi

Kolejnego gola dla „Bawarczyków” strzelił Robert Lewandowski.

W meczu 17. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał na wyjeździe FC Augsburg 1:0. Kolejnego gola dla „Bawarczyków” strzelił Robert Lewandowski. W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Rafał Gikiewicz.

W derbach Bawarii faworyt mógł być tylko jeden. Dwunasty w tabeli Augsburg gra w kratkę, podczas gdy mistrzowie Niemiec pewnie zajmują fotel lidera Bundesligi. Bayern przystępował do środowego spotkania z czteropunktową przewagą nad drugim RB Lipsk.

Podopieczni Hansiego Flicka swoją dominację potwierdzili już w 13. minucie. Rani Khedira sfaulował Kinsleya Comana w polu karnym, przez co arbiter podyktował jedenastkę. Stały fragment gry zamienił na bramkę Robert Lewandowski. Napastnik zmylił Gikiewicza w bramce i strzelił swojego 22. gola w tym sezonie.

Po przerwie gra była bardziej wyrównana. Przez pierwsze 20 minut Bayern nie oddał celnego strzału na bramkę, przez co trener gości zmuszony był dokonać kilku zmian w ofensywie. W 67. minucie boisko opuścili Serge Gnabry i Lewandowski.

W 76. minucie Augsburg stanął przed ogromną szansą na doprowadzenie do remisu. Benjamin Pavard zagrał piłką ręką we własnym polu karnym, przez co arbiter podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Alfred Finnbogason, ale jego uderzenie trafiło w słupek bramki Manuela Neuera. Piłka wróciła do gry, a Bayern zażegnał niebezpieczeństwo.

Dzięki wygranej goście dopisali sobie kolejne trzy punkty. Łącznie mają już ich 39, ale nie odskoczyli wiceliderowi z Lipska, ponieważ RB wygrało z Unionem Berlin 1:0. Z czteroma punktami przewagi Bayern jest liderem Bundesligi.

Augsburg – Bayern Monachium 0:1 (0:1)
Bramka: Lewandowski 13 (k)

Augsburg: Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw, Uduokhai – Caligiuri, Khedira (46 Strobl), Gruezo, Iago – Hahn (72. Niederlechner), Richter (72 Finnbogason), Vargas (72. Jensen)

Bayern: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Hernandez – Kimmich, Goretzka – Gnabry (66. Sane), Müller (89 Martinez), Coman (80 Musiala) – Lewandowski (67 Tolisso).