Juventus z pierwszym trofeum w sezonie. Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii

Ronaldo zdobył swoją 760. bramkę w karierze.

W meczu o Superpuchar Włoch Juventus pokonał Napoli 2:0. Na Mapei Stadium w Reggio Emilia mistrzowie Włoch wygrali po golach Cristiano Ronaldo i Alvaro Moraty. Goście mieli swoją szansę na wyrównanie, ale w drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Lorenzo Insigne. To pierwsze trofeum Bianconerich w tym sezonie.

Starcie Juventusu z Napoli zapowiadało się interesująco nie tylko z powodu klasy obu zespołów. Trenerzy drużyn znają się z czasów wspólnej gry na boisku, jednak teraz przyjdzie im zmierzyć się w innej roli. Andrea Pirlo i Gennaro Gattuso wspólnie reprezentowali barwy AC Milan oraz reprezentacji Włoch. Tym razem po raz pierwszy stanęli naprzeciw siebie jako szkoleniowcy klubów.

Od początku meczu lepiej prezentował się Juventus, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje strzeleckie. Niecelne strzały Cristiano Ronaldo na nic się zdały, a najciekawszą sytuację miało Napoli. Strzał głową Hirvinga Lozano obronił Wojciech Szczęsny.

Po przerwie Juve wyszło na upragnione prowadzenie. Dośrodkowanie Bernardeschiego trafiło pod nogi Ronaldo, który pewnym strzałem wpakował piłkę do bramki. Było to 760. trafienie CR7 w karierze. Tym samym stał się najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem w historii futbolu.

Niewiele później szansę na wyrównanie mieli goście. Weston McKennie kopnął w nogę Driesa Mertensa, czego sędzia pierwotnie nie zauważył. Po interwencji VAR została podyktowana jedenastka. Karnego fatalnie przestrzelił Insigne. Włoch strzelił obok bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry wynik meczu ustalił Morata i Juventus mógł cieszyć się z pierwszego trofeum w sezonie. Warto zaznaczyć, że cały mecz w zespole Napoli rozegrał Zieliński.

Juventus Turyn - SSC Napoli 1-0 (0-0)
Bramki: Ronaldo 64'

Juventus: Szczęsny - Cuadrado, Bonucci, Chiellini, Danilo - Arthur, Bentancur (83. Rabiot), McKennie - Chiesa (46. Bernardeschi), Ronaldo, Kulusevski (83. Morata)

Napoli: Ospina - Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui (83. Llorente) - Demme (83. Politano), Bakayoko (67. Elmas) - Lozano, Zieliński, Insigne - Petagna (72. Mertens).