Konferencja prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Transmisja na Polsatsport.pl

Piłka nożna
Konferencja prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Transmisja na Polsatsport.pl
Fot. Cyfrasport
- Do czwartku bez komentarzy - odpowiadał prezes PZPN Zbigniew Boniek na pytania mediów po zwolnieniu Jerzego Brzęczka.

Dlaczego prezes PZPN Zbigniew Boniek zwolnił w poniedziałek selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka? Czy już teraz poznamy nazwisko nowego trenera, który poprowadzi Biało-Czerwonych w finałach Euro 2020 i el. MŚ 2022? Zapraszamy na transmisję z konferencji prasowej prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Początek transmisji o godz. 15:00 na Polsatsport.pl.

W poniedziałek piłkarską Polskę obiegła sensacyjna informacja - Jerzy Brzęczek został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Polski. Wiadomość była tym bardziej zaskakująca, że jeszcze jesienią Zbigniew Boniek zapewniał w wywiadach, że pozycja selekcjonera jest niezagrożona i "to nie czas na skalpel". A jednak, prezes PZPN zmienił zdanie. Brzęczek został zwolniony w połowie stycznia - zaledwie dwa miesiące przed rozpoczęciem kwalifikacji mistrzostw świata i niespełna pięć miesięcy przed mistrzostwami Europy, do których wywalczył awans z kadrą.

 

- Do czwartku bez komentarzy - odpowiadał prezes PZPN Zbigniew Boniek na pytania mediów. Również rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski był oszczędny w słowach. - Potwierdzam fakt, że w poniedziałek Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski. Na ten moment tyle komentarza, jeżeli chodzi o tę sytuację. W czwartek prezes PZPN Zbigniew Boniek przekaże więcej informacji - zapowiedział.

Od poniedziałku miliony kibiców w kraju z niecierpliwością czekają na czwartkową konferencję prezesa PZPN, który wyjaśni, dlaczego właśnie teraz zdecydował się zwolnić trenera Jerzego Brzęczka. Choć od dwóch dni dziennikarze i kibice prześcigają się w wymienianiu nazwisk potencjalnego nowego selekcjonera, to na razie nie wiadomo, czy poznamy go już w czwartek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marek Koźmiński o odejściu Jerzego Brzęczka: Nie wydarzyło się nic, co mogłoby wskazywać na taki zwrot w sprawie

 

– Czy nowy selekcjoner został już wybrany? O ile wiem, tak - powiedziała anonimowo jedna z osób działających w PZPN. Taką wersję potwierdziło również kilka innych źródeł. Konkretów nikt na razie nie ujawnia, wszyscy czekają na oficjalną decyzję prezesa, ale w kuluarach mówi się, że następcą Brzęczka ma być obcokrajowiec.

 

49-letni Brzęczek prowadził drużynę narodową od lipca 2018 roku, kiedy po nieudanym występie reprezentacji w mistrzostwach świata w Rosji zastąpił Adama Nawałkę. Na kadencję Brzęczka złożyły się 24 mecze. "Biało-czerwoni: odnieśli w nich 12 zwycięstw, pięć razy zremisowali i doznali siedmiu porażek. Bilans bramek: 36-20 na ich korzyść.

 

Jesienią 2019 roku polski zespół wywalczył awans do mistrzostw Europy, wygrywając grupę eliminacyjną. W maju 2020 roku PZPN przedłużył kontrakt z Brzęczkiem do końca 2021 roku czyli do zakończeniu eliminacji MŚ 2022 w Katarze.

 

Transmisja z konferencji prezesa PZPN Zbigniewa Bońka na Polsat Sport News i Polsatsport.pl. Początek o godzinie 15:00.

 

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze