Nowy rekord Dawida Konarskiego!

Siatkówka
Nowy rekord Dawida Konarskiego!
fot. PAP
Dawid Konarski zajmuje na ten moment czwarte miejsce w rankingu najlepiej punktujących w PlusLidze.

Dawid Konarski dzięki zdobytym punktom w ostatnim starciu z MKS Będzin przekroczył barierę 4000 punktów. Wynik robi wrażenie, tym bardziej że atakujący Cerrad Enea Czarnych Radom w rankingu najlepiej punktujących w PlusLidze ustępuje miejsca tylko trzem siatkarzom.

W ubiegłej kolejce ekipa z Radomia pokonała drużynę z Będzina 3:0. Atakujący reprezentacji Polski zdobył w tym spotkaniu 19 punktów i był najskuteczniejszym zawodnikiem w swojej ekipie. Po tym starciu Konarski zanotował w rankingu PlusLigi 4013 "oczek".

 

Zobacz także: Męczarnie Cerrad Enea Czarnych Radom w starciu z outsiderem PlusLigi

 

 

Konarski trafił do Radomia po dwóch sezonach spędzonych w Jastrzębskim Węglu. Jak widać, reprezentant Polski w barwach Wojskowych nie zwalnia tempa i w dotychczasowych 15 spotkaniach, które rozegrał, zdobył 236 punktów.

 

Klubową karierę 31-latek zaczynał w Bydgoszczy, gdzie w 2008 roku zadebiutował na boisku siatkarskiej ekstraklasy. W 2013 przeniósł się do Rzeszowa, gdzie do 2015 roku bronił barw Asseco Resovii. Następnie zasilił szeregi Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W sezonie 2017/18 zrobił sobie przerwę od polskich rozgrywek i wyjechał do Turcji. Wrócił i podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem, w którym spędził dwa lata.

 

W trakcie 12 sezonów w PlusLidze Konarski rozegrał 298 spotkań. Zdobył w nich 4013 punktów, z czego 214 zagrywką, a 436 blokiem. Z takim dorobkiem atakujący zajmuje na ten moment czwarte miejsce w rankingu najlepiej punktujących w PlusLidze.

 

Ranking najlepiej punktujących w PlusLidze:

 

1. Mariusz Wlazły - 7127
2. Grzegorz Szymański - 4727
3. Krzysztof Gierczyński - 4686
4. Dawid Konarski - 4013

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie