PlusLiga: GKS Katowice - Trefl Gdańsk. Relacja i wynik na żywo

GKS Katowice i Trefl Gdańsk zmierzą się w zaległym meczu 11. kolejki PlusLigi. Przed gospodarzami niezwykle trudne zadanie, bowiem w tym roku nie wygrali jeszcze ani jednego seta. W znacznie lepszej sytuacji są gdańszczanie, którzy na rozpoczęcie 2021 roku zwyciężyli w ważnym spotkaniu z PGE Skrą. Kto wyjdzie górą z tego starcia? Relacja i wynik na żywo meczu GKS Katowice - Trefl Gdańsk od godz. 20:30 na Polsatsport.pl.

Czas na kolejne siatkarskie emocje z PlusLigą. Tym razem w meczu zaległej 11. kolejki GKS Katowice podejmie Trefl Gdańsk. Obie ekipy walczą o jak najwyższe miejsce przed zbliżającą się wielkimi krokami fazą play-off, ale obie robią to z różnym skutkiem.

Trefl Gdańsk śmiało można uznać za rewelację tegorocznej PlusLigi. Drużyna prowadzona przez Michała Winiarskiego umocniła się w czołówce prezentując równy i wysoki poziom na przestrzeni całych rozgrywek, a dotychczasowe rezultaty dają jej trzecie miejsce, tuż za plecami Jastrzębskiego Węgla. Duży wkład w sukcesy gdańszczan ma przyjmujący Bartłomiej Lipiński. W tym roku zgarnął już sześć nagród MVP, często przesądzając o wygranej swojej ekipy. Także w starciu z katowiczanami powinien odegrać ważną rolę.

GKS Katowice za to prezentował się co najmniej solidnie, ale do końca 2020 roku. Śląska drużyna źle weszła w nowy rok notując aż cztery porażki z rzędu bez ani jednego wygranego seta na koncie. To fatalny wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę formę, do której przyzwyczaili nas katowiczanie, ale z drugiej strony wszystkie porażki dotyczą samej czołówki ligi. Trefl Gdańsk bezapelacyjnie do niej należy, więc wyjścia są dwa. Albo GKS przedłuży swoją fatalną serię, albo udowodni, że wciąż liczy się walce o dobre miejsce na koniec rundy zasadniczej.

Relacja i wynik na żywo meczu GKS Katowice - Trefl Gdańsk od godz. 20:30 na Polsatsport.pl.