Thibault Pinot w tym roku stawia na Giro d'Italia

Inne
Thibault Pinot w tym roku stawia na Giro d'Italia
fot. PAP
Thibault Pinot

Francuski kolarz Thibault Pinot (Groupama-FDJ) nie wystartuje w tegorocznym Tour de France, bo jego priorytetem jest udział w Giro d'Italia. W tym wyścigu był najwyżej w debiucie - w 2017 roku zajął czwarta lokatę. Teraz chce powalczyć o coś więcej.

- Czas, żebym wrócił na Giro - powiedział Pinot. Kolarz przyznał, że planowana trasa Tour de France 2021 nie jest "w jego stylu jazdy".

 

ZOBACZ TAKŻE: Tadej Pogacar wystąpi w dwóch wielkich tourach

 

"Mam nadzieję, że wrócę na Wielką Pętlę w 2022 r., taki jest mój cel" - dodał kolarz, który w 2014 r. zajął w Tour de France trecie miejsce, najwyższe w karierze.

 

30-letni zawodnik był jednym z cichych faworytów francuskiego wyścigu w 2020 r., szczególnie dla miejscowych kibiców, którzy czekają od 35 lat na zwycięstwo swojego kolarza. Plany i nadzieje zweryfikował już pierwszy etap prestiżowej rywalizacji na którym... uległ wypadkowi. Na ósmym, wciąż odczuwając ból pleców, poniósł ogromne straty o ostatecznie w klasyfikacji generalnej był 29., jedno miejsce przed Michałem Kwiatkowskim. Pinot stracił do lidera Słoweńca Tadeja Pogacara blisko dwie godziny.

 

Mimo to, jego ekipa Groupama-FDJ przygotowała dla kibiców 4 tys. koszulek z napisem wspierającym go na rozstrzygającym etapie Tour de France - jeździe indywidualnej na czas, gdyż trasa etapu wiodła ulicami rodzinnego, niewielkiego miasteczka kolarza - Melisey.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie