Babilon MMA 19: Filip Stawowy zmierzy się z Kevinem Szaflarskim w walce wieczoru

Sporty walki
Babilon MMA 19: Filip Stawowy zmierzy się z Kevinem Szaflarskim w walce wieczoru
Fot. Babilon MMA
Stawowy - Szaflarski walką wieczoru Babilon MMA 19.

Poznaliśmy bohaterów walki wieczoru gali Babilon MMA 19. W starciu dwóch młodych przedstawicieli kategorii ciężkiej Kevin Szaflarski zmierzy się z Filipem Stawowym. Gala odbędzie się 12 lutego, a obaj bohaterowie najważniejszej jej walki byli gośćmi magazynu "Koloseum".

Szaflarski jest przekonany, że starcie będzie stało na wysokim poziomie. 26-latek podkreśla, że nie może doczekać się kolejnego występu w klatce Babilon MMA. 

 

- Mam nadzieję, że to będzie dobra walka i będę mógł pokazać to nad czym pracuję. Jestem bardzo podekscytowany - mówił. 

 

Jednym z najczęściej powielanych zarzutów w kierunku Szaflarskiego jest to, że dotąd nie mierzył się z jakościowymi rywalami. Zapytany o to Stawowy stwierdził, że nie jest mu łatwo oceniać swojego rywala w tej kwestii. 

 

- Trudno mi to ocenić. Myślę, że jego rywale nie byli zbyt wymagający, ale może to znaczy, że Kevin nie pozwolił im nic więcej zrobić - wyjaśniał

 

ZOBACZ TAKŻE: FEN 32: Szymon Dusza poznał rywala

 

Szaflarski postanowił zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy jego rywal stał na niskim poziomie sportowym. 

 

- Nie unikam wyzwań. Walczyłem z Limą, który miał 6-1. Jak ja miałem rekord 5-1 to walczyłem z Protzenko, który miał prawie 30 walk i walczył w M-1 - tłumaczył. 

 

Stawowy zdradził, że do walki przygotowuje się przekrojowo, aczkolwiek liczy na to, że uda mu się poprowadzić walkę w stójce. 

 

- Trenuję każdą płaszczyznę i będę gotowy na walkę w każdej płaszczyźnie, aczkolwiek nie ukrywam, że będę starał się toczyć bój w stójce - powiedział. 

 

Od dłuższego czasu "The Tank" wyrażał chęć walki z Szaflarskim. Jak stwierdził, chce walczyć z mocnymi rywalami, a największe atuty swojego rywala dostrzega w płaszczyźnie zapaśniczej. 

 

- Myślę, że jego najmocniejszymi stronami są walka pod siatką w klinczu. Chciałem z nim walczyć, bo lubię wyzwania, żeby do tego dojść, muszę walczyć z dobrymi zawodnikami.

 

Z kolei Szaflarski podkreślał, że ceni swojego rywala i cieszy się na ich pojedynek. 

 

- Idzie do przodu, napiera. Jest twardy i charakterny, cieszę się, że będę mógł się z nim mierzyć.

 

Całość w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie