Jastrzębski Węgiel zwolnił trenera

Siatkówka
Jastrzębski Węgiel zwolnił trenera
fot. PAP
Luke Reynolds odchodzi z Jastrzębskiego Węgla

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel poinformował o zwolnieniu Luke’a Reynoldsa z obowiązku pełnienia funkcji pierwszego trenera zespołu grającego w Pluslidze. Do czasu zakontraktowania nowego szkoleniowca, drużynę z Jastrzębia-Zdroju poprowadzi dotychczasowy asystent Reynoldsa Leszek Dejewski.

Decyzja o zwolnieniu szkoleniowca jest o tyle zaskakująca, że Jastrzębski Wegiel zajmuje w tym momencie sezonu 2. miejsce w tabeli Plusligi. W ostatnich czterech meczach jastrzębianie zaliczyli jednak aż trzy porażki, a czarę goryczy przelała środowa wpadka w Olsztynie z AZS-em. Na nic zdała się nawet przekonująca wyjazdowa wygrana z PGE Skrą Bełchatów sprzed kilku dni.

 

Klub z Jastrzębia-Zdroju w lakonicznym komunikacie poinformował o zwolnieniu 35-letniego Australijczyka. Reynolds został pierwszym trenerem Jastrzębskiego Węgla w czerwcu 2020 roku. Wcześniej był asystentem Slobodana Kovaca.

 

ZOBACZ TAKŻE: Będzie głośny powrót do PlusLigi?

 

- Powodem tej decyzji jest niesatysfakcjonujący poziom gry zespołu, niestabilna forma drużyny walczącej o najwyższe cele, jak również niezadowalające wyniki sportowe w 2021 roku - napisano w komunikacie widocznym na oficjalnej stronie 2. ekipy polskiej ligi.

 

To kolejna w ostatnim czasie zmiana szkoleniowca w klubie Plusligi. Przed tygodniem z posadą trenera Cerradu Radom pożegnał się Robert Prygiel, który prowadził zespół od 2016 roku. Jego miejsce zajął Dima Skoryy, który wcześniej pełnił obowiązki asystenta Prygla. Na podobny ruch zdecydowali się włodarze Jastrzębskiego Węgla, z tym, że w klubie z Górnego Śląska jest to opcja tymczasowa. 

 

- Informujemy, że do czasu pozyskania nowego szkoleniowca obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie dotychczasowy asystent trenera Leszek Dejewski. Trenerowi Luke’owi Reynoldsowi dziękujemy za pracę w Klubie oraz zaangażowanie - czytamy w komunikacie, pod którym podpisał się prezes Zarządu KS Jastrzębski Węgiel Adam Gorol.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze