MŚ w piłce ręcznej 2021: Hiszpania - Niemcy. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Hiszpanii i Niemiec zagrają w czwartek w meczu drugiej fazy grupowej mistrzostw świata. Trudno wskazać faworyta wieczornego spotkania, ostatnio bowiem rywalizacja tych drużyn kończyła się zwycięstwem raz jednej, raz drugiej drużyny. Poza tym na turnieju w Egipcie obie ekipy nie zaprezentowały na razie poziomu, do którego przyzwyczaiły kibiców piłki ręcznej. Relacja i wynik na żywo meczu Hiszpania - Niemcy od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.

Hiszpanie to aktualni mistrzowie Europy, którzy rywalizację o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu wygrali dwa razy z rzędu. Przed wyjazdem do Egiptu zaliczani byli więc do grona faworytów, a przez pierwszą fazę grupową mieli przejść jak burza. Tymczasem było zupełnie inaczej.

 

Rozczarowanie przyniósł już pierwszy mecz, w którym zespół trenera Jordiego Ribery tylko zremisował z Brazylią 29:29. Dwa dni później blisko sprawienia sensacji była reprezentacja Polski, która ostatecznie uległa Hiszpanom 26:27. Niepokojący się o formę swojej drużyny dziennikarze pisali o zwycięstwie cennym, ale wymęczonym. Dopiero w starciu z Tunezją mistrzowie Europy pokazali siłę. Zwyciężyli 36:30, wygrali grupę i z trzema punktami awansowali do drugiej fazy turnieju.

 

ZOBACZ TAKŻE: W drugiej połowie mieliśmy Hiszpanię "na widelcu"     

   

Niemcy rozpoczynają drugą rundę mając punkt mniej. Zaliczone im zostało bowiem tylko wysokie zwycięstwo nad Urugwajem 43:14. Walkower za nierozegrany mecz z wycofana z turnieju Republiką Zielonego Przylądka się nie liczy, a w ostatnim spotkaniu pierwszej fazy prowadzona przez islandzkiego trenera Alfreda Gislasona drużyna przegrała z Węgrami 28:29.

 

Reprezentacja Niemiec pojechała na mistrzostwa świata poważnie osłabiona. Cześć zawodników odmówiła bowiem udziału w egipskim turnieju, obawiając się zakażenia koronawirusem. Z gry zrezygnowali m.in. zawodnicy europejskiej klubowej potęgi THW Kiel - Hendrik Pekeler, Patrick Wiencek i Steffen Weinhold. Wszyscy byli podstawowymi zawodnikami drużyny narodowej. Ich decyzję w mocnych słowach skrytykował bramkarz reprezentacji Andreas Wolff, grający w Łomży Vive Kielce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska czy Hiszpania? Tałant Dujszebajew zdradził, komu kibicował

 

W ostatnich trzech latach Hiszpanie i Niemcy spotykali się na wielkich imprezach i grywali mecze towarzyskie. Na przemian wygrywała raz jedna, raz druga drużyna. W meczach kontrolnych w październiku 2017 roku zespół z Półwyspu Iberyjskiego zwyciężył 26:24, by następnego dnia ulec 23:27. Trzy miesiące później, w drugie fazie grupowej rozgrywanych w Chorwacji mistrzostwach Europy, Hiszpanie pokonali Niemców 31:27, a później zdobyli złoty medal. Sukces ten powtórzyli w roku 2020.

 

Za porażkę w Varazdin nasi zachodni sąsiedzi zrewanżowali się na mistrzostwach świata 2019, których byli współgospodarzami. Także w drugiej rundzie grupowej wygrali w Kolonii 31:30.

 

Ostatnia rywalizacja tych reprezentacji miała miejsce podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy, na których los przydzielił te drużyny do tej samej grupy już w pierwszej fazie. W Trondheim w Norwegii obrońcy tytułu wygrali 33:26 i było to najwyższe w ostatnich latach zwycięstwo Hiszpanii nad Niemcami.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Hiszpania - Niemcy od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.

 

WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE RĘCZNEJ 2021

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze