NHL: Washington Capitals zapłacą karę, bo Aleksander Owieczkin złamał przepisy pandemiczne

Zimowe
NHL: Washington Capitals zapłacą karę, bo Aleksander Owieczkin złamał przepisy pandemiczne
fot. PAP/EPA
Gwiazda NHL Rosjanin Aleksander Owieczkin złamał przepisy sanitarne.

Występujący w lidze NHL klub Washington Capitals musi zapłacić 100 tys. dolarów kary za złamanie przepisów sanitarnych. Czterech jego hokeistów, w tym największa gwiazda Rosjanin Aleksander Owieczkin, przebywało w jednym pokoju bez maseczek.

Owieczkin oraz trzech jego rodaków: Jewgienij Kuzniecow, Dmitrij Orłow oraz Ilja Samsonow muszą teraz przejść kwarantannę. Nie ujawniono, kiedy będą mogli wrócić do treningów z resztą drużyny.

 

Wprowadzone przed tym sezonem przepisy dotyczące pandemii wymagają, aby hokeiści przy okazji meczów wyjazdowych nocowali w pojedynczych pokojach. Nie wolno im przyjmować żadnych gości poza obsługą obiektu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trzecie z rzędu zwycięstwo Vegas Golden Knights

 

- Nasz sztab robi co może, aby zapewnić zawodnikom bezpieczne warunki. Jesteśmy rozczarowani, że hokeiści postanowili się spotkać w innym miejscu niż te do tego przewidziane. W pełni akceptujemy nałożoną karę - napisano w klubowym oświadczeniu.

 

W skrajnych przypadkach klub może zostać ukarany nawet walkowerami, jeśli z powodu naruszenia przepisów nie będzie miał wymaganej liczby zawodników do rozegrania meczu. Capitals mają na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki po dogrywkach. Zajmują drugie miejsce w tabeli Dywizji Wschodniej.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze