Problemy zdrowotne Roberta Lewandowskiego. Hansi Flick zabrał głos

Problemy zdrowotne Roberta Lewandowskiego.

W środę Bayern Monachium pokonał FC Augsburg 1:0 i zainkasował trzy punkty w wyjazdowym starciu. Jedynego gola zdobył Robert Lewandowski, który w drugiej połowie nieoczekiwanie opuścił murawę z grymasem bólu na twarzy. Po spotkaniu trener Bawarczyków Hansi Flick wyjaśnił, co było powodem zmiany najlepszego piłkarza na świecie.

Lewandowski kapitalnie rozpoczął spotkanie 17. kolejki Bundesligi, bowiem już w 13 minucie pokonał Rafała Gikiewicza i zapewnił drużynie z Monachium zwycięstwo. W 66. minucie kibice Bayernu, a przede wszystkim "Lewego" mogli poczuć delikatny niepokój. Napastnik reprezentacji Polski nieoczekiwanie opuścił boisko z grymasem bólu na twarzy.

Po spotkaniu informacje na temat najlepszego piłkarza na świecie przekazał Flick. - Już w środę rano poczuł coś w mięśniach. Powiedział jednak, że da sobie z tym radę. Miał nas powiadomić, gdy nie będzie w stanie grać - powiedział. - Tak właśnie się stało. To był środek ostrożności, ponieważ Robert jest dla nas bardzo ważny. Nie chcieliśmy ryzykować - zakończył trener Bayernu.

Kolejny mecz Bawarczyków zaplanowany jest na niedzielę. Rywalem piłkarzy z Monachium będzie Schalke 04 Gelsenkirchen i wszystko wskazuje na to, że Lewandowski wystąpi w tym spotkaniu.