Włoskie media zachwycone Szczęsnym. Polak wybrany "Man of The Match"

Wojciech Szczęsny wybrany "Man of The Match".

Włoscy dziennikarze nie szczędzą słów zachwytu pod adresem Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz popisał się widowiskowymi obronami w meczu o Superpuchar kraju, za co nagrodzony został nie tylko tytułem "Man of The Match", ale i niekończącymi się pochwałami.

W środowym starciu Juventus pokonał Napoli 2:0 w meczu o Superpuchar Włoch. Celnymi strzałami popisali się Cristiano Ronaldo i Alvaro Morata, ale - jak przekonują włoskie media - trener Andrea Pirlo musi przede wszystkim podziękować właśnie Szczęsnemu, "bo to dzięki jego wyczynom Stara Dama uratowała wynik".

W pierwszej połowie Polak obronił potężną główkę Hirvinga Lozano. W doliczonym czasie gry znowu popisał się umiejętnościami, udaremniając kolejną próbę strzału w wykonaniu Meksykanina.

Doskonała forma Polaka nie umknęła uwadze mediów. Dziennikarze "Football Italia" jak zwykle pokusili się o ocenę występów poszczególnych zawodników, a tytuł nie bez powodu grzmi: "Stara Dama musi podziękować Szczęsnemu i Ronaldo". Najwyższą notę - 8 - otrzymał właśnie polski bramkarz. Ronaldo nagrodzony został 7,5.

"Popisał się dwiema kluczowymi obronami, prezentując koci refleks w pierwszej połowie i kolejny popis w defensywie w doliczonym czasie gry" - czytamy na temat Polaka, który nagrodzony został tytułem "Man of The Match".

Na tym pochwały się nie zakończyły. "Bohater Superpucharu", "fruwający Szczęsny", czy zachwyty nad "obronami światowej klasy" to tylko część nagłówków, które pojawiały się tuż po starciu na Mapei Stadium w Reggio Emilia.

Osobisty sukces świętował także zdobywca jednej z bramek Cristiano Ronaldo. Gol zdobyty w środowym meczu był 760. w seniorskiej karierze Portugalczyka. Według niektórych statystyk piłkarz wyprzedził tym samym Josefa Bicana i jest najskuteczniejszym strzelcem w historii futbolu.