Zbigniew Boniek o Paulo Sousie: Podoba mi się jego charakter

Piłka nożna
Zbigniew Boniek o Paulo Sousie: Podoba mi się jego charakter
fot. PAP
Zbigniew Boniek uzasadnił wybór Paulo Sousy na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski.

- Zawsze podobał mi się jego charakter, twardość, stosunki z piłkarzami - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek, uzasadniając wybór Paulo Sousy na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Portugalczyk zastąpił Jerzego Brzęczka.

- Analizowałem bardzo wiele nazwisk. Na jaki okres, jak powinien wyglądać kontrakt, jakie postawić przed nim zadania. Od poniedziałku miałem bardzo dużo ofert. Ale ja i moi współpracownicy dokonaliśmy już selekcji. Wybór padł na Paulo Sousę. To był fantastyczny piłkarz, ze wspaniałym charakterem. Do pewnego stopnia piął się w karierze trenerskiej. Ostatnio było trochę wyhamowania, ale może dlatego, że poszedł pracować do Chin - powiedział Boniek podczas czwartkowej zdalnej konferencji.

 

- Zawsze podobał mi się jego charakter, twardość, stosunki z zawodnikami. Wykonałem kilka telefonów do ludzi, którzy z nim pracowali. Wszyscy mówili, że to trenerski "top" - dodał prezes PZPN.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski?

 

Zaznaczył, że może nie jest to idealna decyzja, ale przemyślana. - Uważam, że podjąłem decyzję mądrą, przemyślaną, ale życie pokaże, czy miałem rację. Na tym etapie trener zagraniczny jest najlepszy. Nie będzie musiał czytać na różnych portalach, że jest "be". Witam na pokładzie pana Sousę. Jestem przekonany, że nasi piłkarze będą mieli z tego określone korzyści - podkreślił Boniek.

 

Prezes PZPN przyznał także, że kontrakt z nowym szkoleniowcem kadry przewiduje zakończenie współpracy w listopadzie 2021 roku. - Wówczas kończą się eliminacje mistrzostw świata, a wcześniej, już w sierpniu, kończy się moja kadencja. Kontrakt przewiduje, że nowy prezes PZPN będzie mógł rozstać się w listopadzie z selekcjonerem. Jeżeli zagramy w barażach, to kontrakt obowiązuje do końca baraży - zapowiedział szef federacji.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze