Sepp Blatter był tydzień w śpiączce farmakologicznej po operacji serca. "Sytuacja była niebezpieczna"

Piłka nożna
Sepp Blatter był tydzień w śpiączce farmakologicznej po operacji serca. "Sytuacja była niebezpieczna"
Fot. PAP
Sepp Blatter był w niebezpiecznej sytuacji.

Były prezydent FIFA Joseph Blatter przez ponad tydzień był w śpiączce farmakologicznej po operacji serca, którą przeszedł pod koniec grudnia - przekazała szwajcarskim mediom jego córka Corinne. Jak dodała, stan 84-letniego działacza piłkarskiego powoli się poprawia.

Informacja o tym, że Blatter trafił do szpitala pojawiła się na początku stycznia. Wówczas także przekazała ją córka byłego szefa światowej federacji piłkarskiej. Wtedy jednak nie podano szczegółów. Teraz Corinne Blatter w rozmowie z CH Media wyjawiła więcej detali.

 

- Tuż przed świętami musiał pójść do szpitala na operację serca, która miała być standardowym zabiegiem. Ale potem wszystko się skomplikowało i sytuacja była niebezpieczna. Łącznie był w śpiączce farmakologicznej ponad tydzień, przestał wówczas reagować - relacjonowała.

 

U działacza w listopadzie stwierdzono zakażenie Covid-19, ale jak zaznaczyła jego córka, nie miał zbyt wielu widocznych objawów choroby i wyzdrowiał.


ZOBACZ TAKŻE: Zinedine Zidane zakażony koronawirusem

 

Blatter to szwajcarski ekonomista i działacz sportowy, prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej w latach 1998-2015.

 

W związku z aferą korupcyjną w FIFA dostał od Komisji Etyki tej organizacji ośmioletni zakaz działalności w futbolu, który potem skrócony został do sześciu lat.

 

W listopadzie ubiegłego roku toczące się przeciwko niemu postępowanie zostało poszerzone o zarzuty dotyczące podejrzenia oszustwa, niegospodarności i przywłaszczenia. W grudniu zaś FIFA oskarża go o niewłaściwe zarządzenie finansami znajdującego się w Zurychu muzeum futbolu. Corinne Blatter przekazała, że jej ojciec o tym ostatnim nie wie, a wcześniejsze problemy odbiły się na jego zdrowiu.

 

- Nie jestem lekarzem ani psychologiem, ale biorąc pod uwagę wszystkie sprawy, z którymi mój ojciec musiał się mierzyć w ciągu ostatnich pięciu lat, można sobie wyobrazić, że był pod wielką presję - zaznaczyła.


ZOBACZ TAKŻE: "Nie jest tak, że w szatni nie mam jaj". Mocne słowa polskiego bramkarza

 

Jak dodała, obecnie zauważalne są u niego powolne, ale stałe etapy powrotu do zdrowia. W tym tygodniu opuścił on oddział intensywnej terapii.

 

To nie pierwszy raz, kiedy Blatter zmaga się z problemami zdrowotnymi. Na intensywnej terapii znalazł się też w 2015 roku.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze