FEN 32: Rafał Lewon kontra Piotr Walawski, czyli pojedynek zawodników z przeszłością w FEN

Sporty walki
FEN 32: Rafał Lewon kontra Piotr Walawski, czyli pojedynek zawodników z przeszłością w FEN
fot. FEN

Rafał Lewon (14-10, 5 KO, 7 SUB) podejmie Piotra Walawskiego (8-6, 2 KO, 3 SUB) podczas gali FEN 32: LOTOS Fight Night, która odbędzie się 20 lutego. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii średniej. Gala odbędzie się w systemie PPV.

Lewon w FEN zadebiutował podczas 8. edycji, kiedy błyskawicznie poddał w 1. rundzie Michała Golasińskiego. Później w premierowych odsłonach poddawał między innymi Krzysztofa Pietraszka i Musę Jangubaeva. "Kaszana" aż dwanaście z czternastu stoczonych pojedynków zakończył przed czasem. 38-latek powróci do klatki FEN po prawie sześciu latach rozbratu z federacją.

ZOBACZ TAKŻE: Conor McGregor czy Dustin Poirier? Polskie gwiazdy UFC typują

 

Walawski mimo zaledwie 24 walk ma już na koncie stoczonych 15 zawodowych pojedynków i blisko 40 amatorskich. Podczas swojego debiutu na FEN podczas 18. edycji przegrał decyzją sędziów z Mateuszem Symoczko. Później nokautował w premierowych odsłonach Emila Trelę i Nikolę Jovanovica. Przed rokiem wygrał decyzją sędziów z Pawłem Kiełkiem.

Kto jeszcze wystąpi na FEN 32?

Na gali FEN 32 zobaczymy kolejny występ Mateusza Rębeckiego (11-1, 6 KO, 4 SUB). Mistrz wagi lekkiej będzie bohaterem walki wieczoru. Na razie organizatorzy nie zdradzili nazwiska jego przeciwnika. Z kolei w derbach zachodniej części pomorza Wojciech Janusz (10-5, 3 KO, 4 SUB) podejmie Marcina Łazarza (12-7, 2 KO, 4 SUB)

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze