Ile zarobi nowy selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa?

Piłka nożna
Ile zarobi nowy selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa?
Fot. PAP
Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski.

W czwartek Paulo Sousa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Na jakie zarobki może liczyć nowy trener Biało-Czerwonych?

W czwartek cała Polska poznała nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Został nim Portugalczyk Paulo Sousa, który w swojej trenerskiej karierze prowadził takie ekipy jak ACF Fiorentina, Leicester City czy Girondins Bordeaux. Nowy szkoleniowiec podpisał kontrakt do końca eliminacji do mistrzostw świata 2022, czyli do listopada tego roku. Zarząd PZPN będzie wymagał od niego spełnienia dwóch celów: wyjścia z grupy na Euro 2021 oraz przynajmniej barażu w kwalifikacjach do mistrzostw świata w Katarze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Arkadiusz Milik piłkarzem Olympique Marsylia!


Ambitne cele oznaczają także spore zarobki, a tematu pensji nowego selekcjonera nie uniknął także prezes PZPN - Zbigniew Boniek. Bezpośrednie pytanie o płacę Paulo Sousy zadał m.in. Bogdan Rymanowski podczas rozmowy w "Gościu Wydarzeń" Polsatu News.


- Paulo Sousa zarobi trochę więcej niż poprzedni selekcjoner. Leo Beenhakker w dawnych czasach zarabiał trochę mniej, ale absolutnie nie jest to żadnym problemem. Trenerzy zarabiają tyle, na ile zasługują - odpowiedział Boniek.


Co to dokładnie oznacza? Według niektórych informacji Leo Benhakker, który miał rekordowy kontrakt z PZPN zarabiał około 300 tys. złotych. Część jego pensji pokrywał także sponsor kadry. Jerzy Brzęczek z kolei miał mieć pensję porównywalną z Adamem Nawałką, który według niektórych doniesień inkasował ok. 120 tys. złotych miesięcznie. Wszystko wskazuje na to, że "trochę więcej" może oznaczać naprawdę sporą kwotę.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Boniek chciał przezwyciężyć marazm Brzęczka, więc podjął dramatyczną decyzję". Roman Kołtoń o zmianie selekcjonera


Swoje typy w sprawie zarobków nowego selekcjonera zdradzili także eksperci Polsatu Sport Cezary Kowalski i Marcin Feddek. Obaj mają podobne zdanie na temat pensji selekcjonera.


- Sądzę, że koszt sprowadzenia Portugalczyka na rok z asystentami będzie oscylował w granicach od dwóch do dwóch i pół miliona euro - powiedział Kowalski.


- Myślę, że to się waha koło drugiej pensji Adama Nawałki, którą sobie wywalczył - dodał Feddek.


Przypomnijmy, że nawet najwyższa potencjalna pensja nie jest największą w karierze Sousy. Według doniesień francuskiej prasy w Girondins Bordeaux Portugalczyk mógł liczyć na pensję w wysokości około 260-280 tys. euro miesięcznie, co daje ponad milion złotych za miesiąc pracy. Trudno spodziewać się, aby piłkarski związek mógł sobie pozwolić na taką kwotę.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie