Kto nowym trenerem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla? Prezes uchylił rąbka tajemnicy

Siatkówka
Kto nowym trenerem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla? Prezes uchylił rąbka tajemnicy
fot. Cyfrasport
Kto poprowadzi drużynę Jastrzębskiego Węgla?

Kto zostanie trenerem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla? Wśród kandydatów najgłośniej mówi się o trzech nazwiskach: Andrea Gardini, Gheorghe Cretu oraz Mariusz Sordyl. – Postawiłem dwa jasne kryteria, które zadecydują o wyborze. Pierwsze to duże doświadczenie poparte sukcesem. Drugie – znajomość polskiej ligi. Jedno z tych nazwisk spełnia te kryteria – powiedział prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

W czwartek Jastrzębski Węgiel poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem. Luke Reynoldsa przestał pełnić tę rolę, a do czasu zakontraktowania jego następcy, zespół poprowadzi dotychczasowy asystent – Leszek Dejewski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jastrzębski Węgiel zwolnił trenera

 

Taka decyzja władz klubu była dosyć zaskakująca. Klub z Jastrzębia-Zdroju miał udany początek sezonu, był chwalony przez ekspertów za swą postawę i w momencie dymisji szkoleniowca, zajmował drugie miejsce w tabeli PlusLigi. Początek roku nie był jednak dla jastrzębian zbyt udany. Ponieśli trzy porażki w czterech ostatnich meczach. Po przegranych starciach ze Stalą Nysa (1:3) i Vervą Warszawa Orlen Paliwa (2:3), przełamali się w konfrontacji z PGE Skrą Bełchatów (3:0), ale w minioną środę ulegli 1:3 ekipie Indykpolu AZS Olsztyn.

 

Ja patrzę na Jastrzębski Węgiel. W tym sezonie realnie walczymy o mistrzostwo Polski. Jeżeli popatrzymy na tabelę i miejsce, które Jastrzębski Węgiel w niej zajmuje, to wygląda to bardzo dobrze. Jeśli natomiast popatrzymy realnie na sytuację, to w mojej ocenia nastąpiło poważne załamanie formy. W sytuacji, gdy zbliża się moment kulminacyjny rozgrywek PlusLigi, nasze cele stanęły pod znakiem zapytania i mogłyby zostać poważnie zagrożone – powiedział prezes Gorol.

 

– W ostatnich kilku latach, w których ja prowadzę jako prezes Jastrzębski Węgiel, drużyna przechodziła dosyć dynamiczny proces ewolucji. Gdy przejąłem klub, wynik sportowy miał drugorzędne znaczenie. Celem było to, by wspólnie ze sponsorem wyprowadzić klub z kryzysu finansowego. To nastąpiło dosyć szybko. W międzyczasie pracowałem również nad poprawą organizacji klubu i nad wzrostem poziomu sportowego. Wydaje mi się, że dziś Jastrzębski Węgiel jest innym klubem niż w 2016 roku... Nie chcę oceniać tej sytuacji przez statystykę. Patrzę na sytuację, jaka jest dziś i podejmuję sytuację dobrą dla klubu, do której jestem głęboko przekonany – dodał sternik Jastrzębskiego Węgla.

 

Kto zostanie następcą Reynoldsa? Wymieniane są trzy nazwiska: Andrea Gardini, Gheorghe Cretu oraz Mariusz Sordyl. Jak przyznał prezes klubu z Jastrzębia-Zdroju, jeden z nich najprawdopodobniej zostanie nowym trenerem.

 

Decyzja, którą podjąłem, nie była planowana. Po meczu w Olsztynie uznałem jednak, że musi zostać podjęta. W takiej sytuacji pojawiają się nazwiska i ta lista jest bardzo długa. Jestem tym zaskoczony, bo jest to przecież środek sezonu. Postawiłem dwa jasne kryteria, które zadecydują o wyborze. Pierwsze to duże doświadczenie poparte sukcesem. Drugie – znajomość polskiej ligi. Jedno z tych nazwisk spełnia te kryteria, ale jest zbyt wcześnie, żeby potwierdzić wybór – zaznaczył.

 

Prezes Gorol, ze względu na trwające negocjacje, nie chciał wyjawić, o którego z wymienionych trenerów chodzi. Cała rozmowa ze sternikiem Jastrzębskiego Węgla w załączonym materiale wideo:

 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze