Lindsey Vonn wraca do narciarstwa. Nowa rola mistrzyni olimpijskiej

Zimowe
Lindsey Vonn wraca do narciarstwa. Nowa rola mistrzyni olimpijskiej
fot. PAP
Lindsey Vonn będzie komentować wyczyny tych, z którymi jeszcze niedawno rywalizowała

Słynna narciarka, mistrzyni olimpijska Lindsey Vonn, która zakończyła karierę w lutym 2019 r., nie potrafi jednak żyć bez narciarstwa. Właśnie zadebiutuje w roli specjalistki - analityczki telewizyjnej zawodów Pucharu Świata w szwajcarskim Crans Montana.

Rekordzistka pod względem liczby wygranych w kobiecym PŚ (82) będzie pracować dla stacji NBC podczas weekendowych transmisji zjazdu i supergiganta.

 

- To będzie dla mnie coś specjalnego zobaczyć rywalizację narciarską przez zupełnie inne "szkła". Jestem podekscytowana możliwością komentowania dla NBC i analizowania wyczynów tych niesamowitych sportowców, z którymi rywalizowałam i których znam bardzo dobrze - oświadczyła Vonn.

 

Szefowie stacji także nie mogą doczekać się debiutu Vonn, trzykrotnej medalistki olimpijskiej, w nowej roli.

 

- Znając jej odwagę, chęć do współzawodnictwa i determinację jako zawodniczki, jesteśmy przekonani, że Lindsey zapewni naszym widzom, którzy pasjonują się narciarstwem alpejskim, specjalne spojrzenie na rywalizację z zupełnie nowej perspektywy - powiedziała dyrektor wykonawcza stacji Molly Solomon.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Maryna Gąsienica-Daniel może zacząć myśleć o podium w Pucharze Świata"

 

Po zakończeniu kariery kontakty mistrzyni olimpijskiej z Vancouver w zjeździe i czterokrotnej zdobywczyni PŚ z telewizją, choć w innej roli niż dotychczas, są coraz bardziej intensywne, m.in. prowadzi reality show, w którym bohaterami są psy.

 

36-letnia Vonn jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych sportsmenek na świecie. Jej sława wykracza poza dyscyplinę. W mediach społecznościowych ma ponad cztery miliony fanów, a zainteresowanie powodowały nie tylko sukcesy sportowe, ale i porażki - ciężkie kontuzje, a ponadto życie prywatne, m.in. związek z golfistą Tigerem Woodsem, a wcześniej (2013) rozwód z mężem i trenerem Thomasem Vonnem. Od sierpnia 2019 r. była zaręczona z kanadyjskim hokeistą P.K. Subbanem, mistrzem olimpijskim z Soczi, ale pod koniec grudnia para ogłosiła oficjalnie rozstanie.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie