MP w biegach narciarskich: Halny w Zakopanem opóźnił starty

Z powodu halnego dopiero późnym popołudniem na trasach COS w Zakopanem udało się rozegrać pierwsze konkurencje mistrzostw Polski w biegach narciarskich. W sprincie drużynowym techniką klasyczną wygrały Weronika Mikołajczyk i Magdalena Kobielusz, a wśród mężczyzn Dominik i Kamil Bury.

Zgodnie z planem zawody miały rozpocząć się przed południem, jednak silny wiatr - osiągający momentami około 40 km/h - pokrzyżował plany organizatorom, którzy zdecydowali, że rywalizacja odbędzie się w momencie, gdy podmuchy się uspokoją.

Tak się stało dopiero późnym popołudniem i o medale mistrzostw kraju mogło powalczyć sześć ekip kobiecych i 11 męskich.

W sztafecie sprinterskiej zawodniczki i zawodnicy startują w parach, a każdy z uczestników ma do pokonania trzykrotnie trasę liczącą 1,7 km.

Wśród kobiet zwyciężyły Weronika Mikołajczyk i Magdalena Kobielusz z SSR LZS Sokoła Szczyrk, a wśród mężczyzn kadrowicze Dominik Bury i Kamil Bury z KS AZS AWF Katowice.

W sobotę zaplanowano bieg mężczyzn na 10 km oraz kobiet na 5 km stylem dowolnym, natomiast w niedzielę klasycznym, odpowiednio, na 15 i 10 km.