MŚ w piłce ręcznej 2021: Słowenia - Szwecja. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

W piątkowy wieczór reprezentacja Słowenii w piłce ręcznej w meczu drugiej fazy grupowej zmierzy się z drużyną Szwecji, która jest liderem grupy czwartej. Relacja i wynik na żywo z meczu Słowenia - Szwecja na Polsatsport.pl.

W pierwszej fazie grupowej reprezentacja Szwecji pewnie wygrała grupę G, zwyciężając w spotkaniach z Macedonią Północną, Chile i Egiptem. W pierwszym spotkaniu drugiej fazy grupowej reprezentacja "Trzech Koron" zremisowała z Białorusią.

Pościg Szwedów był imponujący, bo początek spotkania nie układał się po ich myśli, a pod koniec pierwszej połowy przewaga Białorusinów wynosiła już osiem bramek. W drugiej połowie reprezentacja "Trzech Koron" pokazała jednak nowe oblicze i doprowadzili do wyrównania 19:19. Końcówka była zacięta, a spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 26:26.

Teraz ich przeciwnikiem będzie Słowenia, która w pierwszej fazie grupowej zajęła drugie miejsce w tabeli grupy H, pokonując Koreę Południową aż 51:29. Następnie przegrała z Reprezentacją Rosyjskiej FPR, a w trzecim meczu ponownie wróciła na zwycięską ścieżkę, pokonując Białoruś. Druga faza grupowa rozpoczęła się dla Słowenii równie udanie. W pierwszym spotkaniu drużyna z tego kraju pewnie pokonała Macedonię Północną 31:21, odnosząc trzecie zwycięstwo w egipskim turnieju.

Relacja i wynik na żywo z meczu Słowenia - Szwecja od godziny 21:30 na Polsatsport.pl.