Ottman Azaitar wyrzucony z UFC. Powodem złamanie obostrzeń na Fight Island

Sporty walki
Ottman Azaitar wyrzucony z UFC. Powodem złamanie obostrzeń na Fight Island
Fot. youtube/UFC
Ottman Azaitar nie jest już zawodnikiem UFC.

Do niecodziennej sytuacji doszło w przededniu UFC 257. Podczas gali miało dojść do walki Ottmana Azaitara z Mattem Frevolą. Kilka godzin przed oficjalną ceremonią ważenia pojawiły się informacje, że pojedynek został odwołany z uwagi na złamanie zasad bezpieczeństwa przez Marokańczyka. To wywołało ogromną złość u Dany White'a, który stwierdził, że Azaitar nie jest już zawodnikiem jego organizacji.

W wywiadzie dla BT Sport prezydent UFC stwierdził, że oprócz "Bulldozera" obostrzenia złamali również członkowie jego narożnika. Jak podkreślił White, całe zajście zostało zarejestrowane przez kamery. Okazuje się, że trenującego w Niemczech reprezentanta Maroka czekają bardzo surowe konsekwencje. 

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC 257: McGregor - Poirier II. Wyniki ważenia

 

 

Na początku odwołano tylko walkę Azaitara z Frevolą, który ostatecznie zmierzy się z Armanem Tsarukyanem. Następnie zapadła decyzja o zwolnieniu 30-latka z kontraktu. To pierwsza tego typu sytuacja odkąd UFC organizuje swoje gale na wyspie Yas w Abu Zabi. 

 

Kariera Ottmana Azaitara w UFC rozwijała się obiecująco. W amerykańskiej organizacji stoczył dwie walki i obie zakończył przez nokauty w pierwszej rundzie. Po raz ostatni w oktagonie UFC wystąpił we wrześniu zeszłego roku, gdy pokonał Khamę Worthy'ego. Zawodnikiem UFC jest również brat Ottmana, Abu. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie