PlusLiga: Przełamanie PGE Skry Bełchatów

W meczu 22. kolejki PlusLigi PGE Skra Bełchatów pokonała GKS Katowice 3:1. Podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola przełamali się po serii trzech porażek we własnej hali.

Bełchatowianie szybko uzyskali przewagę w pierwszym secie. Byli skuteczniejsi w ataku, ale elementem, którym rozbili rywali była zagrywka. Statystyka punktowych serwisów mówi właściwie wszystko (5–0). Asami popisali się Dusan Petković (3:1), Norbert Huber (7:3, 18:12), Taylor Sander (12:5) i Milad Ebadipour (16:10). W końcówce PGE Skra kontrolowała sytuację. Piłkę setową wywalczył Huber (24:18), a zepsuta zagrywka gości zamknęła tę część meczu (25:19).

W drugiej odsłonie bełchatowianie od początku nie zmniejszali mocy w polu zagrywki i już na początku zaskoczył rywali Sander. Gospodarze odjechali ekipie GKS w środkowej części seta, po serii czterech skutecznych ataków (17:10) i w ten sposób zapracowali na spokojną końcówkę. Ostatnie punkty wywalczył Petković, który najpierw zaatakował z prawej strony po bloku przeciwników (24:15), a następnie popisał się skuteczną kiwką (25:16).

Po dwóch słabych setach w wykonaniu GKS, w trzecim byliśmy świadkami zaskakującej metamorfozy tej drużyny. Po wyrównanym początku (8:8), bełchatowianie zupełnie stanęli, a gra przyjezdnych nakręcała się z akcji na akcję. Szybko odskoczyli na kilka punktów (8:11), żywiołowo reagując po każdej wygranej akcji. W środkowej części seta zdominowali bezradnych przeciwników, punktując nawet w trudnych sytuacjach (11:19). Bez kłopotów utrzymali przewagę, a skuteczne ataki Jakuba Jarosza przyniosły im ostatnie punkty (18:25).

Bełchatowianie otrząsnęli się po feralnym secie. Od początku czwartej partii zaczęli forsować swój styl gry i uzyskali kilka punktów zaliczki (10:6). Siatkarze GKS nie byli w stanie utrzymać skuteczności z poprzedniego seta. Jedynie w krótkich fragmentach nawiązywali wyrównaną walkę z gospodarzami, choć jeszcze w końcówce wynik 22:18 nie wyglądał beznadziejnie. PGE Skra zabrała się jednak do roboty i rozstrzygnęła kluczowe akcje na swoją korzyść. Petković wywalczył piłkę meczową (24:19), a Sander zakończył tę konfrontację efektownym atakiem (25:20).

Najwięcej punktów: Taylor Sander (22), Dusan Petković (20), Milad Ebadipour (10) – PGE Skra; Jakub Jarosz (16), Adrian Buchowski (14), Kamil Kwasowski (14) – GKS. MVP: Taylor Sander (20/29 = 69% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe).

Siatkarze PGE Skry przełamali się po serii trzech porażek we własnej hali (1:3 Trefl Gdańsk, 2:3 Asseco Resovia, 0:3 Jastrzębski Węgiel). Katowiczanie, którzy w poprzednim meczu sprawili niespodziankę, pokonując 3:2 Trefl Gdańsk, tym razem nie zagrali równie dobrych zawodów.

PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice 3:1 (25:19, 25:16, 18:25, 25:20)

PGE Skra: Taylor Sander, Karol Kłos, Dusan Petković, Milad Ebadipour, Norbert Huber, Grzegorz Łomacz – Kacper Piechocki (libero) oraz Mikołaj Sawicki, Bartosz Filipiak, Milan Katić. Trener: Michał Mieszko Gogol.
GKS: Jan Nowakowski, Jakub Nowosielski, Kamil Kwasowski, Miłosz Zniszczoł, Jakub Jarosz, Adrian Buchowski – Dustin Watten (libero) oraz Wiktor Musiał, Jan Firlej, Kamil Drzazga. Trener: Grzegorz Słaby.