PŚ w Lahti: Piątkowe treningi i kwalifikacje odwołane

Zimowe
PŚ w Lahti: Piątkowe treningi i kwalifikacje odwołane
Fot. CyfraSport
Kamil Stoch powalczy w Lahti o kolejne zwycięstwo.

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti zostały odwołane. Przyczyną tej decyzji były złe warunki wietrzne. Kamil Stoch i spółka następną okazję do startu będą mieli w sobotę.

Od rana na skoczni Salpausseuka w Lahti wiało bardzo mocno. Nie udało się przeprowadzić żadnego z zaplanowanych treningów. Na początku przekładano godziny rozpoczęcia poszczególnych sesji. Ostatecznie jednak jury postanowiło odwołać treningi i kwalifikacje. To oznacza również zmiany w planach na sobotę. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Klasyfikacja wszechczasów Pucharu Narodów. Na którym miejscu jest reprezentacja Polski? 

 

Na 16:15 zaplanowany jest konkurs drużynowy. Wcześniej, bo o 14:30 przeprowadzony zostanie trening, w którym wezmą udział wszyscy zgłoszeni zawodnicy. Natomiast przed niedzielnymi zawodami indywidualnymi (zaplanowane na 16:00) odbędą się kwalifikacje. 

 

 

Prognozy pogody na sobotę są nieco bardziej optymistyczne. Organizatorzy wierzą, że uda się przeprowadzić konkurs drużynowy. Wszystko jednak wskazuje na to, że podczas konkursu zawodnikom będzie towarzyszył silny wiatr i niewykluczone, że będzie on miał wyraźny wpływ na wyniki konkursu. 

 

Zgodnie z planem w Lahti wystartuje siedmiu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Paweł Wąsek. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie