TAURON Liga: BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
TAURON Liga: BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport
Październikowy mecz w Łodzi był bardzo wyrównany. Czekamy na równie emocjonujący rewanż

BKS BOSTIK Bielsko-Biała zagra z Grot Budowlanymi Łódź w meczu 17. kolejki TAURON Ligi. Zespoły te w tabeli dzielą zaledwie dwa punkty, jeżeli gospodynie wygrają 3:0 lub 3:1, wyprzedzą ekipę trenera Błażeja Krzyształowicza. Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie, stawka jest bowiem wysoka, a pierwsze w sezonie starcie siatkarek z Łodzi i Bielska-Białej było emocjonujące i wyrównane. Transmisja meczu BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź w Polsacie Sport od godziny 20:30.

Siatkarki BKS BOSTIK udanie zaczęły nowy rok i z pewnością ich apetyty na wygrywanie zaostrzyły się. Tym bardziej, że sezon zasadniczy wkracza w decydującą fazę. Bielszczanki co prawda przegrały pierwsze w styczniu ligowe spotkanie, ale Grupie Azoty Chemikowi Polce uległy dopiero po tie-breaku i na ich koncie pojawił się kolejny punkt. Tydzień później BKS powetował sobie porażkę, wygrywając na wyjeździe z #VolleyWrocław 3:0. To było zdecydowane zwycięstwo, bo w setach do 18, 16 i 19. Piątkowe starcie z łodziankami podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka rozpoczną więc przekonane o swojej sile i zmotywowane możliwością "przeskoczenia" rywalek w tabeli TAURON Ligi. Szósty obecnie BKS BOSTIK zdobył do tej pory 29 punktów, Grot Budowlani ma ich 31, ale rozegrał jeden mecz mniej. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kibice ŁKS Commercecon Łódź wracają na trybuny!

 

Ekipę z Bielska-Białej czeka jednak trudne zadanie. Łodzianki przegrały swoje jedyne rozegrane w tym roku spotkanie, ulegając w Radomiu Radomce 1:3. Ta porażka je rozdrażniła, bo zdecydowały o niej nieudane końcówki setów, rozgrywane na przewagi. Niesamowitą dyspozycję zaprezentowała wtedy Veronica Jones-Perry, która 67 razy atakowała i zdobyła 38 punktów dla Grot Budowlanych. Amerykanka była wyjątkowo zmotywowana, bo grała przeciwko zespołowi, z którego odeszła pół roku wcześniej. Powstrzymanie tej atakującej będzie jednym z najtrudniejszych wyzwań, jakie wieczorem czekają siatkarki BKS-u BOSTIK.

 

W obecnym sezonie bielszczanki i łodzianki grały przeciwko sobie w szóstej kolejce TAURON Ligi. Pod koniec października ubiegłego roku Grot Budowlani zwyciężył 3:1, ale musiał na to ciężko pracować. Dość gładko poszło tylko w pierwszym secie, kolejne wygrane przez gospodynie kończyły się wynikiem 25:23 i były wyjątkowo zacięte. W rewanżu spodziewamy się równie wyrównanej walki.

 

Transmisja meczu BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź w Polsacie Sport od godziny 20:30.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze