Tauron Liga: Jelena Blagojević ukarana przez Polską Ligę Siatkówki

Siatkówka
Tauron Liga: Jelena Blagojević ukarana przez Polską Ligę Siatkówki
Fot. Cyfrasport
Jelena Blagojević ukarana przez Polską Ligę Siatkówki.

5 tysięcy złotych i mecz zawieszenia - taką karę nałożyła Komisja Dyscyplinarna Polskiej Ligi Siatkówki na serbską przyjmującą Developresu SkyRes Rzeszów Jelenę Blagojević za wpis na Twitterze, w którym zawodniczka stanowczo skrytykowała odwołanie meczu o Superpuchar Polski z udziałem jej drużyny.

9 grudnia Jelenę Blagojević skomentowała decyzję Polskiej Ligi Siatkówki, która odwołała mecz o Superpuchar Polski siatkarek im. Andrzeja Niemczyka między Grupą Azoty Chemikiem Police a Developresem SkyRes Rzeszów. Zawodniczki z Podkarpacia przebywały na kwarantannie w związku z zakażeniem koronawirusem i były przez to osłabione, a PLS nie mogła sobie pozwolić na kolejną zmianę terminu. Podjęto więc decyzję, że tradycyjny mecz o Superpuchar Polski zastąpi spotkanie o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020, w którym drużyna z Polic zagra z Grot Budowlanymi Łódź.

 

Dlaczego właśnie z drużyną w Łodzi? - W czterech ostatnich edycjach meczu o Superpuchar Polski, których organizatorem była Polska Liga Siatkówki, triumfowały tylko dwie drużyny, bo po dwa zwycięstwa odniosły Grupa Azoty Chemik Police i Grot Budowlani Łódź - wyjaśniano w uzasadnieniu takiej decyzji na oficjalnej stronie TAURON Ligi.

 

TAURON Liga: Katarzyna Skorupa: Dobry wynik przyczyni się do rozwoju Radomki

 

Takie tłumaczenia nie przemówiły do Jeleny Blagojević, która na Twitterze dała wyraz swojemu niezadowoleniu.

- Hahahahaha! Brawo dla Was Państwo! Zrobiliście kupę na naszą drużynę, za całą naszą ciężką pracę ostatniego sezonu! - napisała.

 

Komisja Dyscyplinarna Polskiej Ligi Siatkówki stwierdziła, że było to jest naruszenie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS, wskazując na jego § 30 ust. 1 i 2., które brzmią następująco:

 

"1. Kto, wypowiada się lub podejmuje inne działania mogące poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności sportowej w piłce siatkowej lub znieważające osoby lub podmioty, o których mowa w § 3 Regulaminu [członkowie PZPS, Zawodnicy, członkowie Sztabu Szkoleniowego, Sędziowie oraz Działacze Sportowi], poprzez podawanie nieprawdziwych informacji lub w oparciu o nieprawdziwe informacje, podlega karze upomnienia albo nagany albo okresowego zawieszenia w prawach na okres do 24 miesięcy.

 

2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 jest związany z Ligą Zawodową, podlega karze upomnienia albo nagany albo karze pieniężnej w wysokości od 5.000 złotych do 25.000 złotych oraz karze okresowego zawieszenia w prawach na okres do 24 miesięcy."

W uzasadnieniu napisano, że Blagojević "wypowiadała się w sposób mogący poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności sportowej w piłce siatkowej lub znieważający członków organu statutowego Zarządzającego Ligą Zawodową".

 

W związku z tym nałożono na nią karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych oraz karę okresowego zawieszenia w prawach zawodnika na jeden mecz. Druga z nałożonych kar została warunkowo zawieszona na cztery miesiące.

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze