Klub Sir Safety Conad Perugia został ukarany grzywną

Siatkówka
Klub Sir Safety Conad Perugia został ukarany grzywną
fot. Cyfrasport
Klub Sir Safety Conad Perugia został ukarany grzywną.

Włoska federacja siatkarska ukarała grzywną Sir Safety Conad Perugia za nieprzestrzeganie obostrzeń, które obowiązują w SuperLedze. Klub, którego zawodnikiem jest Wilfredo Leon, a trenerem Vital Heynen przekroczył dozwolony limit osób przebywających w hali podczas meczu.

W związku z pandemią koronawirusa konsekwencją w większości krajów są liczne obostrzenia. W sporcie dotyczą one m.in. limitu osób uczestniczących w spotkaniach ligowych. Drużyna z Perugii naruszyła właśnie taki przepis, który zawarty jest w regulaminie FIPAV. Decyzją włoskiej federacji Sir Safety Conad został ukarany grzywną w wysokości 800 euro.

 

Zobacz także: Poważna deklaracja Wilfredo Leona

 

Drużyna prowadzona przez Heynena radzi sobie w SuperLedze wyśmienicie, bowiem z dorobkiem 49 punktów plasuje się na pozycji lidera. W ubiegłej, 19. kolejce włoskiej ekstraklasy ekipa z Perugii pokonała Allianz Milano 3:1. Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się Leon. Reprezentant Polski zapisał na swoim koncie 27 punktów (22-atak, 3-blok, 2-zagrywka), atakując na poziomie 49 procent.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze