Kacper Urbański coraz bliżej Serie A! Dzielą go tylko testy medyczne

Piłka nożna
Kacper Urbański coraz bliżej Serie A! Dzielą go tylko testy medyczne
fot. Cyfrasport
Kacper Urbański lada moment powinien podpisać kontrakt z Bolonią.

Wszystko wskazuje na to, że lada moment do rozgrywek włoskiej Serie A dołączy kolejny polski piłkarz. Mowa o zaledwie 16-letnim Kacprze Urbańskim, który przejdzie testy medyczne w Bolonii.

Liczba Polaków w Serie A musi się zgadzać. Po odejściu Arkadiusza Milika z SSC Napoli do Olympique Marsylia, kierunek włoski obierze jego młodszy rodak - Kacper Urbański.

 

O odejściu utalentowanego pomocnika Lechii Gdańsk do zagranicznego klubu mówiło się już od dłuższego czasu. Mimo, że sam zainteresowany nie miał ostatnio zbyt wielu okazji do występów, głównie z powodu pandemii koronawirusa, trener Bolonii Sinisa Mihajlović nadal wierzy, że pozyskanie nastoletniego zawodnika będzie wzmocnieniem i przede wszystkim inwestycją w przyszłość.

 

Zobacz także: 16-letni Kacper Urbański: Cieszę się, że trener Stokowiec na mnie postawił

 

Jak podaje Przegląd Sportowy, Urbański wybierze się do Italii na półroczne wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. Wraz z nim na Półwysep Apeniński przeprowadzi się cała rodzina, a jego młodszy brat będzie trenował w tamtejszej akademii.

 

16-letni piłkarz ma przejść testy medyczne w nowym klubie w środę 27 stycznia.

 

Bologna po 18. rozegranych meczach w Serie A zajmuje 12. miejsce w tabeli, a bramkarzem tego zespołu jest Łukasz Skorupski.

 

Urbański zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie w 2019 roku, mając dokładnie 15 lat i 105 dni. Stał się tym samym drugim najmłodszym piłkarzem w historii ligi. Najmłodszym zawodnikiem pozostaje Janusz Sroka. Krakowianin zadebiutował 23 listopada 1969 roku mając zaledwie 15 lat i 57 dni, gdy zagrał w Cracovii.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze