MŚ w piłce ręcznej 2021: Polska - Węgry. O której początek meczu?

Piłka ręczna
MŚ w piłce ręcznej 2021: Polska - Węgry. O której początek meczu?
fot. PAP
Tomasz Gębala w starciu z rywalem z Urugwaju

Sobotni mecz Polska - Węgry może mieć kluczowe znaczenie w walce o ćwierćfinał MŚ w piłce ręcznej 2021 w Egipcie. W tabeli grupy I drugiej rundy prowadzą Węgrzy - 6 pkt, przed Hiszpanami - 5 i ekipą biało-czerwonych - 4. O której godzinie jest początek meczu Polska - Węgry?

Do rozegrania w grupie I, której mecze odbywają się w New Capital Sports Hall w Wedian, około 50 km od Kairu, pozostały jeszcze dwie kolejki. Podopieczni trenera Patryka Rombla najpierw zmierzą się z Węgrami, a na zakończenie rywalizacji w poniedziałek spotkają się o 20.30 z Niemcami. Ci znajdują się w grupie I na czwartej pozycji z dwoma punktami, ale ich szanse na awans są czysto matematyczne, bowiem trudno przypuszczać aby np. mistrzowie Europy Hiszpanie nie poradzili sobie z outsiderem tej grupy Urugwajem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielkie emocje w hicie "polskiej" grupy! Niemcy na deskach

 

Mecz Polska - Węgry rozpocznie się o 18:00 czasu polskiego.

 

Węgrzy nie mogą się pochwalić dotychczas zbyt wielkimi sukcesami. Z mistrzostw świata przywieźli tylko jeden medal - srebrny, ale działo się to dawno temu - w 1986 roku. Pecha mieli podczas igrzysk olimpijskich - pięciokrotnie zajęli w nich... czwarte miejsce. Działo się tak najpierw podczas turnieju w 1938 w Berlinie, a później czterokrotnie przegrywali mecz o brązowy medal - w 1980 (Moskwa), 1988 (Seul), 2004 (Ateny) i 2012 (Londyn).

 

W Egipcie na razie spisują się bardzo dobrze, a w pokonanym polu pozostawili m.in. Niemców (29:28) w pierwszej fazie turnieju i w czwartek Brazylię (29:24).

 

Oprócz spotkania Polska - Węgry na czwartek zaplanowano mecze Urugwaj - Hiszpania (godz. 15.30) i Niemcy - Brazylia (20.30).

 

W rundzie głównej (Main round) w czterech grupach występuje po sześć ekip, z których po dwie najlepsze zagrają w 1/4 finału (27 stycznia).

 

Finał zaplanowano na 31 stycznia w Kairze. Mecze odbywają się bez publiczności.

psl, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze