PlusLiga: Stal Nysa - Trefl Gdańsk. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Stal Nysa i Trefl Gdańsk zmierzą się w meczu 22. kolejki PlusLigi. Beniaminek na własnym terenie jest niezwykle groźny i szczególnie lubi pięciosetowe pojedynki, które w ostatnim czasie okazały się dość niefortunne dla siatkarzy Trefla. Kto będzie górą w sobotnim spotkaniu? Relacja i wynik na żywo meczu Stal Nysa - Trefl Gdańsk od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.

Czas na starcie, który mimo znacznej różnicy punktowej obu ekip zapowiada się niezwykle ciekawie. Stal Nysa podejmie Trefl Gdańsk w spotkaniu 22. kolejki PlusLigi. Obie ekipy ostrzą sobie zęby na pełną pulę punktową i choć faworytem jest trzeci w tabeli Trefl Gdańsk, to nic nie jest jeszcze pewne.


ZOBACZ TAKŻE: Taylor Sander wraca do formy! Kapitalne akcje w meczu przeciwko GKS (WIDEO)


Nic nie jest pewne, zwłaszcza jeśli mówimy o Stali Nysa. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i mają na koncie tylko trzy zwycięstwa, ale za to całkiem efektowne. Beniaminek pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie, PGE Skrę Bełchatów, a niedawno także Jastrzębski Węgiel. Do tego dodajmy niezliczoną ilość tie-breaków rozegranych w tym sezonie, w których brakowało naprawdę niewiele, aby przesądzić o wyższości Stali w tych pojedynkach. Tak było między innymi z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, która dwukrotnie musiała walczyć o zwycięstwo w pięciu partiach. Nysianie mogą skorzystać z atutu własnej hali, w której wygrali z jastrzębianami i pójść za ciosem kosztem Trefla.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarska sinusoida w Bielsku


Zwłaszcza, że gdańszczanie nie darzą tie-breaków szczególną sympatią. Ostatnie dwa pojedynki w wykonaniu podopiecznych Michała Winiarskiego padły łupem rywali właśnie po pięciu setach, a nie zapominajmy, że Trefl do Nysy przyjedzie na trzeci i ostatni mecz ze swojego wyjazdowego tournee. Mając w nogach aż dziesięć setów i perspektywę kolejnych co najmniej trzech gdańszczan czeka niezwykle trudny mecz, z czego mogą skorzystać właśnie siatkarze beniaminka. Niemniej jednak na papierze wciąż faworytem jest Trefl.


Relacja i wynik na żywo meczu Stal Nysa - Trefl Gdańsk od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze