PŚ w Lahti 2021: Będzie rewanż Polaków w konkursie drużynowym?

Zimowe
PŚ w Lahti 2021: Będzie rewanż Polaków w konkursie drużynowym?
fot. PAP
Kompleks skoczni w Lahti

W sobotę w Lahti odbędą się zawody drużynowe Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dla Polaków będzie to okazja do rewanżu za konkurs PŚ przed tygodniem w Zakopanem, gdzie zajęli drugie miejsce. O ich porażce z Austriakami zdecydował jeden nieudany skok Andrzeja Stękały.

Do Finlandii trener Michal Dolezal zabrał siedmiu zawodników: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła i Pawła Wąska. W piątek nie mieli oni okazji zapoznać się ze skocznią. Z powodu zbyt silnego wiatru odwołano zarówno treningi, jak i kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Klasyfikacja wszechczasów Pucharu Narodów. Na którym miejscu jest reprezentacja Polski? 

 

Prognozy pogody na sobotę są nieco bardziej optymistyczne. Organizatorzy wierzą, że uda się przeprowadzić konkurs drużynowy. Wszystko jednak wskazuje na to, że podczas konkursu zawodnikom będzie towarzyszył silny wiatr i niewykluczone, że będzie on miał wyraźny wpływ na wyniki zawodów.

 

Początek sobotniego konkursu drużynowego jest zaplanowany na godz. 16.15. Wcześniej, bo o 14:30 przeprowadzony zostanie trening, w którym wezmą udział wszyscy zgłoszeni zawodnicy.

 

 

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie