WT w siatkówce plażowej: Pierwszy turniej cyklu w Dausze

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Pierwszy turniej cyklu w Dausze
fot. Cyfrasport

Tegoroczna rywalizacja w World Tour w siatkówce plażowej rozpocznie się w lutym w Dausze - podała międzynarodowa federacja (FIVB). Turniej z udziałem tylko męskich par będzie testem przed bardziej prestiżowymi zawodami cyklu, które odbędą się w tym samym mieście w marcu.

Z ubiegłorocznego kalendarza WT udało się przeprowadzić zaledwie kilka imprez (nie odbyła się m.in. ta w Warszawie). W pierwszej połowie marca w czterogwiazdkowym turnieju (do określania rangi stosowana jest pięciostopniowa skala), w którym startowali tylko panowie, triumfowali Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Potem na kilka miesięcy pandemia Covid-19 uniemożliwiła siatkarzom plażowym występ w kolejnych odsłonach cyklu. W drugiej części roku zorganizowano jeszcze kilka turniejów, ale tylko niższej rangi. Po przeniesieniu igrzysk w Tokio dla duetów z Europy docelową imprezą stały się wrześniowe mistrzostwa kontynentu.

 

Zobacz także: Jelena Blagojević skomentowała karę od PLS. "To absurd"

 

W tym roku w czterogwiazdowych zmaganiach w Dausze, które zaplanowano w dniach 8-12 marca, o punkty do rankingu WT i rankingu olimpijskiego walczyć mają zarówno kobiece, jak i męskie pary. W trakcie turnieju mają one przebywać w tzw. bańce. W terminie 22-26 lutego zaś stolica Kataru będzie gospodarzem jednogwiazdkowej imprezy dla męskich par, podczas której sprawdzone mają zostać procedury stworzone z myślą o ochronie zdrowia. 

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze