Zbigniew Boniek pochwalił piłkarzy ręcznych i zapowiedział... zemstę na Węgrach

Piłka ręczna
Zbigniew Boniek pochwalił piłkarzy ręcznych i zapowiedział... zemstę na Węgrach
Fot. PAP
Cyfrasport.pl

Polacy przegrali 26:30 z Węgrami w spotkaniu drugiej fazy grupowej mistrzostw świata w piłce ręcznej. Spotkanie oglądał prezes PZPN Zbigniew Boniek, który pogratulował naszym szczypiornistom i zapowiedział... zemstę na Węgrach w marcowym meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.

Na dziesięć minut przed końcem polscy piłkarze ręczni przegrywali z Węgrami 20:26. Pod koniec spotkania nasi zawodnicy poprawili skuteczność, zbliżając się do rywali na cztery gole. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:26. Oznacza to, że polscy szczypiorniści stracili szanse na awans do ćwierćfinału, do którego zakwalifikowali się Węgrzy.

 

- Brawo "Ręczni" za emocje i ambitną walkę. Z tej mąki... Ps. Pomścimy Was w marcu - zapowiedział Zbigniew Boniek na Twitterze.

 

 

Zbigniew Boniek nawiązał do pierwszego meczu reprezentacji Polski w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022. 25 marca Polacy zagraja na wyjeździe z Węgrami. Będzie to pierwsze spotkanie pod wodzą nowego trenera Paulo Sousy. W kolejnych dniach rywalami Biało-Czerwonych będą Andora i Anglia.

 

W obecnym rankingu FIFA Polska zajmuje 19. miejsce, mając 1559 punktów na koncie. Węgry - z 1460 punktami - są na 40. pozycji.

 

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze