EBL: WKS Śląsk Wrocław lepszy od Pszczółki Startu Lublin

Koszykarzy WKS Śląska Wrocław zrewanżowali się lublinianom za minimalna porażkę z października

WKS Śląsk Wrocław pokonał Pszczółkę Start Lublin 91:77 (22:17, 27:18, 18:21, 24:21) w jednym z najciekawszych spotkań 23. kolejki Energa Basket Ligi. Gospodarzom udało się więc rewanż za październikową porażkę 76:79. Najlepszym graczem gospodarzy był w niedzielę Elijah Stewart z 22 punktami, ośmioma zbiórkami i dwiema asystami. Davin Searcy zdobył dla gości 21 punktów, zaliczył dwie zbiórki i trzy asysty.

Po wyrównanym początku spotkania, trochę lepiej zaczęli się prezentować goście, którzy po trafieniach Searcy’ego mieli sześć punktów przewagi. WKS Śląsk odpowiedział na to rewelacyjnie, bo serią 10:0. Pszczółka Start na kilka minut całkowicie zatrzymał się w ataku. Ostatecznie trafienia Aleksandra Dziewy sprawiły, że po 10 minutach było 22:17.

W drugiej kwarcie lublinianie zbliżyli się na dwa punkty dzięki akcjom Kacpra Borowskiego oraz Martinsa Laksy, ale "trójki" Stewarta szybko zmieniły sytuację na korzyść ekipy trenera Olivera Vidina. Późniejsze trafienia Ivana Ramljaka powiększyły prowadzenie aż do 13 punktów. Gospodarze po pierwszej połowie wygrywali 49:35.

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Davida Dedka walczyła o lepszy wynik. Dzięki kolejnym trafieniom Borowskiego oraz Kamila Łączyńskiego zbliżyła się na osiem punktów. Ben McCauley i Stewart dość szybko zareagowali, więc WKS Śląsk kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po kolejnym trafieniu środkowego z USA było 67:56 po 30 minutach.

W ostatniej części spotkania Strahinja Jovanović oraz Kyle Gibson sprawili, że gospodarze byli w bardzo dobrej sytuacji. Pszczółka Start nie potrafił efektywnie odrabiać strat, a rywale nadal imponowali w ataku. W końcówce wrocławianie byli pewni siebie i nie pozwolili przeciwnikom na wiele.

WKS Śląsk Wrocław – Pszczółka Start Lublin 91:77 (22:17, 27:18, 18:21, 24:21)

WKS Śląsk Wrocław: Elijah Stewart 22, Ben Mccauley 18, Strahinja Jovanovic 16, Kyle Gibson 15, Ivan Ramljak 10, Aleksander Dziewa 6, Mateusz Szlachetka 2, Szymon Tomczak 2, Michał Gabiński 0, Jan Wójcik 0, Kacper Gordon 0, Kacper Marchewka 0;

Pszczółka Start Lublin: Davin Searcy 21, Martins Laksa 13, Kacper Borowski 12, Kamil Łączyński 9, Yannick Franke 6, Damian Jeszke 6, Thomas Davis 5, Mateusz Dziemba 3, Roman Szymański 2, Bartłomiej Pelczar 0.